Konání: 2018-11-04 16:45:00, Koráb

Zařazení: 2018/2019 Podzim, 2.B liga, kolo 8

Skóre: 5:1

Skóre v polovině: 2:0

Komentář: Jeden z Murphyho zákonů praví „Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba.“ Utkání 8. kola mezi domácími Královskými Vinohrady a hostující Sehrankou tak představovala jednu velkou chybu, jelikož domácím, resp. panu střelci Martinovi Fürstovi, který dal zapomenout na předešlých sedm tristních kol, ve kterých se mu podařilo vsítit pouze dvě branky, a pětigólovou one-man show se prostřílel na čtvrté místo tabulky nejlepších střelců 2.B ligy. Privilegium být prvním dvorním nahrávačem Martina byl Jakub Cverčko, který v 6. minutě zatáhl míč po pravém křídle, přihrál na střed hranice vápna, kde Martin zakončil chladnokrevně k levé tyči (1:0). Druhou branku vsítili domácí ve 25. minutě po rychlém brejku po rohovém kopu hostí, kdy se Filip Novák, stejně rychle jako Usain Bolt za dob své největší slávy, prohnal podél levé postranní čáry a ve finální fázi přihrál míč milimetrově ke vzdálenější pravé tyči přesně na nohu Martina, který zakončil do poloprázdné branky (2:0). Ve 41. minutě se zrodila velmi obdobná akce dvěma předcházejícím, když rychlé přenesení hry Tomáše Komma z levé strany na pravou skončil na noze Martina Fürsta, který zacílil nechytatelně k bližší pravé tyči (3:0). O dvě minuty později to bylo již o čtyři, když opětovnou přihrávku napříč hřištěm z levé strany k pravé tyči trefil Martin ve skluzu přesně pod padající tělo gólmana Sehranky, asistentem byl tentokrát Robert Fišer (4:0). Po individuální chybě gólmana domácích Míry Olšáka se v 50. minutě taktéž radovali hosté, když z hranice pokutového území skóroval pohledným lobem Michal Veverka (4:1). Závěrečnou branku duelu nepřidal v 55. minutě utkání nikdo jiný než Martin Fürst, dva jeho spoluhráči se na středu hřiště obětavě "položili", aby se Martin mohl ocitnout tváří v tvář gólmanovi Zouharovi, zeptat se ho kam to chce a zakončit nechytatelně přízemní ranou k levé tyči (5:1). Jednostranná chyba na straně domácích, kteří vyhráli utkání s přehledem 5:1.