Konání: 2018-09-07 19:50:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2018/2019 Podzim, 2.A liga, kolo 1

Skóre: 5:1

Skóre v polovině: 1:0

Komentář: Brány nového ročníku PKFL se otevřely a s ním i slavností zahájení utkání 2.A ligy , v němž se proti sobě postavily týmy Los Angels Anals, nováček soutěže, který opanoval loňskou sezónu ve 3.C lize s úctyhodnou bilancí 20-1-1 a celkovým skóre 136:42, a na druhé straně Bazinga. Bazinga je tým s dlouholetými zkušenostmi, a také mužstvo, které dlouhodobě osciluje mezi středem druhé ligy a špičkou třetí. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhla v sezoně 2012/2013 a 2013/2014, kdy se pokaždé umístila na čtvrtém místě druhé ligy. Los Angels Anals přinesl do soutěže svěží vítr a svou kvalitu proti Bazinze začal ukazovat již od úvodních minut, kdy soupeře zatlačil do vlastního pokutového území a obstřeloval gólmana Krupičku ze všech pozic. Úvodní tlak ustál a zhruba v polovině první půle se začala osmělovat i Bazinga, několikrát musel situaci na poslední chvíli hasit velmi dobře chytající Tomáš Gabík, který nutno podotknout není standardně brankářem, ale ryzím střelcem, za B-čko LA Anals se v loňské sezóně 3.B ligy umístil v tabulce střelců na 31. pozici s devíti brankami v šestnácti zápasech. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, podnikli domácí v poslední minutě první půle rychlý kontr 3 na 1, při němž se v závěru dostal na hranici vápna k míči Šimon Vlk a poslal míč nechytatelně do vzdálenějšího levého rohu branky hostí (1:0). Se vstupem do druhé půle začal umělý pažit zkrápět déšť, který s sebou přinesl i další branky. Ve 32. minutě měli domácí výhodu zahrávání rohového kopu, kterou využili na 100 %, když se sám mezi třemi beky prosadil hráč "Síně slávy PKFL 2018 3.C ligy - nejlepší střelec soutěže (24 gólů/14 zápasů)", Martin Ferdinand, a hlavou povedeně na koníčka zakončil přesně mezi nohy brankáře Krupičky (2:0). Ve 40. minutě duelu přidal další branku domácích zakončením z perimetru ze středu pole přízemní ranou k levé tyči Eduard Suchánek (3:0) a o minutu později i z přímého kopu z deseti metrů umístněním do stejného místa Petr Bílek (4:0). V ten moment se zdáli být hostující hráči zralí na ručník. Ať už z důvodu značného vedení či úbytku sil LA Anals se herní obraz v posledních patnácti minutách otočil a byla to Bazinga, která svého soka zatlačila a až do konce zápasu se snažila přinejmenším o čestný úspěch ve formě vstřelené branky. Přes řadu neproměněných loženek přišlo páté potrestání, když se Filip Čech individuálně s míčem uvolnil na středu hřiště a z dvanácti metrů poslal míč opět přízemní střelou přesně k levé tyči (5:0). Čestnou branku se hostím nakonec přeci jen podařilo vsítit pět minut před koncem, když při rychlém protiútoku zůstal na středu pokutového území zcela volný Jan Motyčka, který po přihrávce z pravého křídla zakončil lehkým lobem přes vyběhnuvšího brankáře Gabíka k pravé tyči (5:1). Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích v poměru 5:1 a Los Angels Anals ukázali, že se s nimi v letošní sezóně 2.A ligy musí počítat a budou společně s Pony FC a Daytonou b&w patřit k největším aspirantům na vítězství a postup do 1 .ligy.