Konání: 2018-06-17 17:15:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2017/2018 Jaro, 2.B liga, kolo 22

Skóre: 2:4

Skóre v polovině: 2:0

Komentář: Stejně destruktivně jako láva pustošící Havajské ostrovy vstoupila Parma AG do souboje s o titul bojující Daytonou b&w. Parma v průběhu prvního dějství nepustila svého soupeře takřka k ničemu a sama minimálně 10x vážně zahrozila, v brance hostí však stál Karel Mařík, který předvedl pozoruhodný výkon a za svá záda z řady loženek Parmy pustil "pouze" dvě branky a dal tak šance svého týmu na možné otočení výsledku v druhém dějství. První branku utkání vsítil ve 13. minutě Dominik Hons, který z pravého křídla zhruba 7metrů od brány zacílil milimetrově ke vzdálenější levé tyči (1:0). Dvě minuty před půli navýšila Parma své vedení na rozdíl dvou branek, když gólman Mařík vyrazil střelu domácích z pravé strany před svou branku, kde nešťastně ve skluzu usměrnil míč do vlastní sítě Vojtěch Záruba (2:0). Poločasová přestávka nabídla dva odlišné pohledy na hráčské tábory, zatímco domácí se po sobě dobré tři minuty nevěřícně beze slova dívali a byli šokováni svou dominancí, hosté hojně diskutovali a snažili se vymyslit taktiku na druhé dějství. A že se to hostujícímu celku podařilo, ukázalo prvních několik málo minut, kdy svého soupeře zatlačili do vlastního pokutového území a hrozili. Kontaktní branku Daytoně daroval ve 40. minutě Jan "Karius" Valt, který chtěl v klidu i přes napadajícího Martina Mužáka rozehrát po zemi míč na beka stojícího na pravé straně, avšak trefil presně nohu Martina, od kterého míč zamířil do branky (2:1). Ve 46. minutě se jako lev lačný po své kořisti vydal Martin Mužák do souboje s bekem domácích, vybojoval míč a po dvou krocích ho z dobrých 10ti metrů poslal přízemní střelou nechytatelně k levé tyči (2:2). V 53. minutě své velké galapředstavení, a zároveň čistý hat-trick zkompletoval Martin Mužák, který na půli hřiště vystihl chybnou rozehrávku domácího beka a vydal se na zteč branky Parmy, stejně jako v předchozím případě zamířil po zemi k levé tyči a opět neomylně (2:3). Poslední branka utkání padla v 57. minutě po brejku hostí, kdy z pravé strany centroval před branku jeden z hostujících hráčů a našel přesně nohu vracejícího se Františka Proklesky, který nedal vlastnímu brankáři šanci a dal definitivní podobu výsledku v poměru 2:4. Přes výborně se vyvíjející utkání z pohledu domácích, přišly dvě fatální chyby v rozehrávce před první a třetí brankou, které s chladnou hlavou potrestal soudce Martin Mužák a zajistil společně s přispěním několika velmi kvalitních zákroků gólmana Karla Maříka tříbodový zisk pro svůj tým, a tím i šanci na ligový titul.