Zařazení: 2016/2017 Podzim, 2.B liga, kolo 9

Rozhodčí: David Řezáč

Skóre: 8:2

Skóre v polovině: 4:0

Komentář: Sobotní utkání mezi Pony FC a rezervou Královských Vinohrad jistě nebylo nejvyhledávanější víkendovou sportovní událostí, navzdory tomu se však nezaujatý fanoušek fotbalu mohl pokochat kopanou plnou útočných akcí a navrch i deseti branek. Jak už počet branek napovídá, v zápase se více útočilo, než-li se plnily defenzivní úkoly, čemuž přispěly velké rozměry hřiště v Kobylisích a herní pojetí obou týmů. Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí "Poníci", kteří byli aktivnější a vypracovávali si mnoho dobrých střeleckých situací, které však trestuhodně zahazovali. Hosté se snažili aplikovat celoplošný fotbal, ale obranná fáze hry byla nedůsledná a nedůslednou zůstala po celou dobu utkání. Domácí mezi 10. a 18. minutu zápasu vměstnali tři branky a mohli si tak užívat pohodlného vedení. Na nervovou soustavu hostujících to bylo příliš, z jejich projevu byla cítit podrážděnost a znechucenost. Po Šindělově druhé brance v utkání se za stavu 4:0 šlo do kabin. Během poločasové přestávky došlo v týmu Vinohrad i na silnější slova o vyšších decibelech. Na straně domácích byla dobrá nálada a odhodlání navyšovat skóre ve svůj prospěch. Do druhé půle Vinohrady vstoupili aktivně a byla znát touha žlutočerných zkorigovat výsledek. Naneštěstí pro hosty po nepřesné rozehrávce brankáře Olšáka krásnou střelou do pravé šibenice navýšili domácí své vedení na 5:0. Dvěma brankami si hosté ještě vykřesali maličkou naději na přijatelný výsledek a za stavu 5:2 se hnali do útoků. Domácí však tuto naději třemi dalšími brankami rychle pohřbili a rozhodli o drtivé výhře 8:2. Zápas byl odehrán se vzájemným respektem mezi soupeři. Všichni aktéři se svým fairovým chováním během zápasu zasloužili o bezproblémový a hladký průběh.