Konání: 2016-10-02 20:15:00, Meteor Libeň

Zařazení: 2016/2017 Podzim, 2.B liga, kolo 4

Rozhodčí: Marek Řeháček

Skóre: 6:7

Skóre v polovině: 3:3

Komentář: Nedělní závěrečný zápas čtvrtého kola 2.B ligy PKFL svedl dohromady dle mého názoru dva nejlepší celky ligy. K vidění byl velmi pohledný kombinační fotbal s řadou nepřesností v defenzivě obou celků. Poprvé se skóre měnilo po třech minutách, kdy hostující Jan Kučera podnikl průnik středem hřiště, a i přes faul jednoho z domácích hráčů zakončil přízemní ranou přesně k levé tyči (0:1), v šesté minutě to bylo o dva. David Zika dostal přihrávku od svého spoluhráče z levé strany brankové čáry na hranici vápna a pohotově zakončil do odkryté pravé části branky domácích (0:2). Ve 12. minutě vyrovnal Pavel Urbaczka, který dostal v rozmezí jedné minuty dvě gólové šance. První nejprve tváří v tvář gólmanovi neproměnil, když gólman Česal vytěsnil střelu na rohový kop. Po následném rohu se však Pavel dostal k odraženému balónu na distanci sedmi metrů od branky a pumelicí doprostřed branky propálil vše co mu stálo v cestě (1:2). Ve 25. minutě vystřelil David Zika z pravého křídla ke vzdálenější pravé tyči, kde stál Jiří Vávra a usměrnil míč k levé tyči (1:3). Ve 28. minutě podnikli domácí rychlý kontr 4 na 2, Pavel Urbaczka na středu hřiště obešel jednoho bránícího soupeře a z šesti metrů od branky zacílil přesně k levé tyči (2:3). Pár vteřin před koncem první půle vyrobil poslední bránící hráč domácích, David Zika, velkou botu, když chtěl efektně obehrát Pavla Urbaczku, ten jeho záměr vystihl, míče se zmocnil a okamžitě zakončil k levé tyči ze 4 metrů od svatyně hostí (3:3). Poločas tak skončil smírně a druhá půle slibovala brankové hody. Ve 40. minutě obešel Ondřej Kumpošt na pravém křídle posledního bránícího hráče a z hranice vápna zakončil přesně ke vzdálenější levé tyči (3:4). Ve 41. minutě se vyplatil hostujícím hráčům presink ve dvou, když po vybojování balónu na levé straně přihrál Jiří Kučera na střed, kde stál Ondřej Kumpošt, který následně z hranice pokutového území zacílil k pravé tyči (3:5). Ve 44. minutě předvedli hosté překrásnou kombinační akci po ose Kumpošt (střed) - Zika (pravá strana) - Kučera (levá tyč), kdy posledně jmenovaný pohodlně skóroval do odkryté části branky (3:6). Ve 45. minutě se zdálo být definitivně rozhodnuto, když David Zika přihrál z levé strany na střed Janu Kučerovi, který vykoupal gólmana Faturu (3:7). Domácí ani přes čtyřgólové manko nic nevzdali a pokračovali v tuhém boji alespoň o bodový zisk. Ve 47. minutě vystihl Pavel Urbaczka rozehrávku hostí, z levé strany poslal pas na pravou stranu na hrubého, a ten zakončil do středu branky okolo stojné nohy brankáře Česala (4:7). V 56. minutě si Štěpán Hrubý pustil přihrávku z levé strany od svého spoluhráče přes hlavu na pravou stranu pokuového území a zakončil přízemní ranou k levé tyči (5:7). V 57. minutě to již bylo pouze o jeden. Gólman Česal podstoupil souboj s Pavlem Urbaczkou, který byl na míči důraznější, gólmana přetlačil a zakončil do prázdné (6:7).