Kdo: FC Elita / Ajax Štrampouch Young Boys

Konání: 2015-11-15 19:30:00, Na dlouhém lánu

Zařazení: 2015/2016 P, 3.C liga, kolo 8

Rozhodčí: TJ Suuret Höyhenet

Skóre: 6:2

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: Nedělní večer naskytl příjemnou fotbalovou podívanou mezi domácí FC elitou a Ajaxem Štrampouch Young Boys. Již po několika minutách se prosadil David Janouch, který tímto otevřel skóré ve prospěch Elity. Relativně brzkou odpovědí pak byla střela Lukáše Prause, který se prosadil po povedeném breaku. Tím ale Ajax jakoby utichl. Elita totiž brzy ukázala svojí sílu v zadních pozicích a Šimon Schierreich z půle vypálil přízemní střelu, na kterou brankář nestačil zareagovat. Tento hráč se později ukázal jako jeden z klíčových, jelikož velmi dobře zakládal útoky přesnými nahrávkami a vyváděním míče. Za stavu 2:1 skončila půle. Elita nepolevila ve svém útočení a i další střela patřila Šimonovi, když (opět z půle) vsítil nádherný gól, který v tu chvíli šikovně zacloněný brankář nemohl dobře postřehnout. Ajax se mnohokrát dostal k bráně soupeře, ale nepřesnosti či dobré čtení hry Elity mu nedovolily úspěšně zakončit. Zároveň se Ajax spoléhal na vysoké výkopy brankáře (které byly bohužel často nepřesné) a fyzicky vyšším hráčům Elity nedělalo větší problém vybojovat míč a přejít do útoku. Dá se říci, že právě toto zavinilo další gól, který s lehkou tečí brankáře vstřelil zprava Jan Kommers. O další gól se postaral Jan Görner, který se spoluhráči využil posledních 15ti minut, kdy se Ajax vehementně snažil se všemi hráči dostat k bráně Elity, a rychlým protiútokem v přečíslení 4-1 „přelstil“ brankáře Zahradníka. O poslední gól Elity se postaral opět Jan Kommers. V posledních několika minutách se nakonec ještě vyplatila lačnost Ajaxu vstřelit gól, který nakonec dostal za brankářova záda Ondřej Běhal. Za zmínku ještě stojí hráč Červenka, který dnes opravdu neměl svůj den a z mnoha vyložených šancí nedokázal proměnit jedinou. Oba týmy však podali velice dobré výkony a hráli fair play s minimem faulů.