Kdo: FC Stará garda / Královské Vinohrady B

Zařazení: 2015/2016 J, 2.A liga, kolo 22

Rozhodčí: Hells

Skóre: 4:3

Skóre v polovině: 1:0

Komentář: Závěrečné kolo 2.A ligy přineslo souboj mezi druhou FC Starou gardou a osmými Královskými Vinohrady B. Utkání, v němž šlo domácím o titul „nejlepší obrany soutěže“, v případě že by v utkání nedostali více než jednu branku, hostům zase o konečnou sedmou příčku, a to v případě vítězství. Nakonec se ani jednomu z týmů cíl splnit nepodařilo, ale jednalo se o velmi strhující duel, a to zejména ve druhé půli. V první půli stála za zmínku pouze vstřelená branka, která se zrodila ve 12. minutě. Po rohovém kopu z pravé strany, zahrávaném Milanem Šivicem, se povedenou hlavičkou o břevno prosadil u vzdálenější tyče naskakující Josef Kubát (1:0). Ve 36. minutě Josef Zázvorka rozpoutal svou vyrovnávací dalekonosnou ranou z dobrých 16-ti metrů z levého křídla přesně k pravé tyči malou válku (1:1). V brzkém sledu po vstřelené brance se ve 38. minutě prosadil na domácí straně Theodor Kahaj. Milan Šivic podnikl průnik po levé brankové lajně, poslal míč z hranice pokutového úzmí do ohně před branku, kde míč skončil na noze Kahaje, který usměrnil míč do branky (2:1). Pár sekund po inkasované brance přihrál jeden z hostujících hráčů z poloviny hřiště na střed hranice vápna, kde nabíhal osamocený Martin Fürst, který jemnou tečí usměrnil míč na pravou stranu do protipohybu nejlepšího druholigového brankáře PKFL Michala Ondrašíka (2:2). Neuběhla ani minuta a skóre se opět měnilo. Po pravé lajně unikl Theodor Kahaj a přesným centrem našel do vápna zcela osamoceně nabíhajícího Milana Šivice, který z první zahrál brankáři Krutskému na housličky (3:2). Když už se zdálo, že utkání dospěje za tohoto stavu do zdárného konce, kde se vzal, tu se vzal dvě minuty před koncem Tomáš Komm a z pravé strany propálil střelou ke vzdálenější levé tyči Michala Ondrašíka (3:3). Domácí ve zbývajících stopadesáti vteřinách hry nesložili zbraně a šli po plném bodovém zisku hlava nehlava, což demonstrovaly i poslední sekundy zápasu, kdy se nebojácně vrhl do pokutového území Albert Cheikh a i přes přavahu hostujících hráčů „dotlačil“ míč po přihrávce od svého spoluhráče za záda hostujícího brankáře, a rozhodl o konečném vítězství domácích v poměru 4:3. Velmi pohledný fotbal, kterému ve druhé půli nechybělo vůbec nic, oba týmy se tak se sezónou rozloučily více než důstojně. Hráno v duchu fair-play. Nejlepší hráči: Albert Cheikh - Martin Fürst