Konání: 2016-04-10 14:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2015/2016 J, 2.A liga, kolo 14

Skóre: 6:3

Skóre v polovině: 3:2

Komentář: Šlágr kola. Tak by se dalo charakterizovat utkání 14. kola 2. A ligy mezi FC Starou gardou, druhým týmem ligové tabulky a FC ResslBoys, třetím týmem ligové tabulky. Dala se tedy očekávat pořádná vřava a velký boj o druhé místo a ponechání reálných šancí na postup do nejvyšší soutěže PKFL. Úvodních čtyřiadvacet minut přineslo přesně to, kvůli čemu se na kopanou, ať již tu malou či „velkou“ chodí. Pořádnou dávku zábavy, napětí, spoustu šancí a branek, to vše navíc umocňovala fair-play hra obou celků. Nyní však hezky popořadě. O úvodní branku utkání se ve čtvrté minutě postaral hostující Josef Kubát, který se obtočil s míčem na pravé straně hranice pokutového území soupeře a následně zakončil přesně k levé tyči (0:1). Ve dvanácté minutě duelu bylo jednobrankové manko z pohledu FC ResslBoys smazáno, když se mezi úspěšné střelce zapsal Vojtěch Douša. Centr od levé postranní čáry na střed hřiště výborně z první přihrál hlavou Hedbávný na hranici pokutového území, kde si velmi aktivně počínal Vojtěch Douša, přesprintoval hostujícího beka a povedenou hlavičkou k pravé tyči srovnal stav zápasu (1:1). Vedení na turfy hostí vrátil o dvě minuty později Milan Šivic, který dostal povedenou přihrávku z pravé strany na střed do úniku a tváří v tvář gólmanovi Milfortovi zakončil zkušeně angličanem o levou tyč (1:2). Ani tentokrát vedení FC Staré gardě příliš dlouho nevydrželo, v osmnácté minutě chybnou rozehru hostí na útočné polovině hřiště zachytil Pavel Semrád, rozjel rychlý protiútok středem hřiště, narazil si s napravo stojícím Vojtěchem Doušou na hranici vápna a zakončil tvrdou ranou pod břevno (2:2). Ve čtyřiadvacáté minutě utkání se stalo něco, co si nikdo pro dramatický a vyrovnaný průběh duelu nepřál, a to červená karta pro hostujícího gólmana Michala Ondrašíka, který jako poslední hráč v poli nedovoleně zastavil unikajícího Pavla Semráda, jenž by následně s nejvyšší pravděpodobností skóroval do „prázdné“. S následným přímým kopem Semráda si náhradní gólman Albert Cheikh ještě poradil, s jeho šancí ze třicáté minuty již nikoli. Pavel Semrád se po zmatcích v pokutovém území FC Staré gardy zorientoval nejlépe a z hranice vápna zakončil bodlem přesně k pravé tyči Cheikhovi branky (3:2). Početní převaha jednoho hráče v poli byla z pohledu domácích znatelná a až do konce zápasu tahali za delší konec provazu. Kdovíjak by se utkání vyvíjelo, kdyby v pětatřicáté minutě netrefil hostující Jan Hořejší z levého křídla pouze levou tyč prázdnotou zející branku domácích po chybném vyběhnutí gólmana Milforta. Naopak v sedmatřicáté minutě hosté počtvrté kapitulovali a o konečné dělbě bodů se v ten moment zdálo být definitivně rozhodnuto. Pavel Semrád přihrál míč ze středu na levou stranu k brankové čáře na volného Hedbávného, který nezištnou přihrávkou našel před bránou zcela volně nabíhajícího Vojtěcha Doušu, který neměl sebemenší problém se zakončením do prázdné (4:2). Ve 39. minutě rozehrál Hedbávný rohový kop na vzdálenější stranu hranice vápna, kde rybičkou naskočil proti míči Pavel Semrád a skóroval velmi pohledně hlavou do odkryté pravé části branky (5:2). Čestný střelecký úspěch ve druhé půli se hostujícímu celku podařil ve 46. minutě. Přesný centr od levé postranní čáry na hranici pokutového území posadil jeden z hostujících hráčů přesně na hlavu Milana Šivice, jehož pohotové zakončení hlavou ještě brankář Milfort stačil zneškodnit, avšak přes značnou snahu na dorážku Alberta Cheikha u levé tyče již nestačil (5:3). Gólový účet uzavřel ve čtyřiapadesáté minutě Petr Valenta, který využil odraženého balónu na distanci sedm metrů od branky a následnou pumelicí do horního růžku branky nedal brankáři hostí sebemenší šanci na reakci (6:3). Suma sumárum, utkání bylo do čtyřiadvacáté minutě vyrovnané, poté přišla červená karta a misky vah se převážily na stranu týmu FC ResslBoys, který si výhru vzít nenechal a posunul se na druhé místo tabulky, čtyři body za FC Texas Nové Strašecí a zahájil stíhací jízdu za vstupenkou do první ligy. FC Stará garda se propadla na třetí místo, ale pouze s jednobodovou ztrátou na svého dnešního soupeře, tudíž nic není ztraceno, do konce soutěže zbývá ještě 8 kol a hraje se tedy o pořádný ranec bodů.