Kdo: Královské Vinohrady B / FC Betonbau Praha

Konání: 2015-06-11 20:00:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2014/2015 J, 3.A liga, kolo 22

Rozhodčí: Královské Vinohrady B

Skóre: 5:3

Skóre v polovině: 5:1

Komentář: Předehrávka závěrečného 22. ligového kola sezóny 2014/2015 PKFL skupiny 3.A mezi týmy Královské Vinohrady B a FC Betoubau Praha přinesla po konečném hvizdu mistrovské oslavy, když domácí zvítězili v lize o čtyři body před druhým Realem Praha a sedm bodů před třetím MSC FC. To hosté ukončili sezónu s bilancí 8-1-13 na devátém místě. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se již po 5-ti minutách hry ujali vedení. Tomáš Komm rozjel akci ze středu hřiště na pravé křídlo na Martina Fürsta, Martin okamžitě přenesl hru do pokutového území na levou stranu na nabíhajícího Štěpána Fürsta, a ten bodlem na vzdálenější pravou tyč překonal gólmana Koumala (1:0). Hned po rozehrání míče po obdržené brance, vyrobili hosté při aktivním napadání Langa hrubou chybu, ztratili před vápnem míč a Václav Lang se z levého křídla střelou mezi nohy brankáře nemýlil (2:0). V osmé minutě to již bylo o tři a utkání se zdálo být rozhodnuté. Tomáš Komm zatáhl po pravé straně míč a precizní přihrávkou napříč pokutovým územím ho naservíroval jako na stříbrném podnose na brankové čáře stojícímu Martinovi Fürstovi, který po anglickém způsobu o pravou tyč uklidil míč do branky (3:0). V 18. minutě podklouzl na půli při obranné činnosti poslední bránící hráč domácích, Filip Vachule, toho hosté využili a vyslali do brejku Bucka, který se prosadil přízemní střelou z levého křídla (3:1). Třígólové vedení vrátil na turfy Královských Vinohradů B ve 21. minutě Martin Fürst. Martin dostal přihrávku u levého rohového praporku, potáhl míč směrem k brance hostí, poprvé zakončil pouze do ruk gólmana, napodruhé již přesně k levé tyči (4:1). Ve 24. minutě se u pravé tyče Koumalovi branky úplně osamocený ocitl David Fischer, vyslal "kočkopsa" k nohám gólmana, a ten si míč nešťastně srazil do vlastní sítě (5:1). Po polovině utkání domácí vedli o čtyři branky a měli zálusk na deset vstřelených branek, nakonec však byli rádi alespoň za udržení vítězství, jelikož hosté v druhé půli svého soupeře točili a vyjma dvou branek několikrát rozezvučeli brankovou konstrukci. Ve 36. na 5:2 snížil svým druhým gólem v utkání Bucek. Gólman Koumal vyslal výborným nákopem po levém křídle do brejku Bucka, a ten tvrdou přesně umístěnou ranou ke vzdálenější pravé tyči snížil na rozdíl tří branek (5:2). V 54. minutě dovršil svůj hat-trick a "osmnáctiminutovou kvótu" Lukáš Bucek. Lukáš dostal na pravém křídle pokutového území míč od svého spoluhráče, obehrál kličkou do středu posledního beka a zakončil individuální akci gólem o levou tyč (5:3). To bylo z brankových hodů čtvrteční předehrávky vše, na závěr oběma celkům přeji během letních turnajů hodně štěstí.