Konání: 2014-11-23 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 P, 3.A liga, kolo 10

Skóre: 4:2

Skóre v polovině: 1:1

Komentář: Dle předzápasového postavení obou celků v tabulce se dalo předpokládat, že hostující Real Praha bude v utkání aktivnější a domácí budou vycházet ze zabezpečené defenzivy. Opak však byl pravdou. Důvodem byl mj. fakt, že hosté dorazili k utkání bez střídání, a museli tak na relativně velkém kobyliském pažitu zvolit fyzicky méně náročnou taktiku, a to napadání od poloviny hřiště. TJ Tvoja Mama byla od úvodního hvizdu lepším týmem, více kombinovala, měla více ze hry, stejně tak gólových příležitostí, a tak nebylo divu, když se ve 26. minutě duelu ujala zásluhou Prokopa Tomáška vedení. Prokop poslal ze středu hřiště prudkou ránu přesně ke vzdálenější levé tyči (1:0). Vedení však domácím vydrželo pouhé tři minuty. Ve 29. minutě vyvinul ve vápně domácích Miloš Čížkovský velký tlak na stopera Hášu, ten se až přespříliš spoléhal na pomoc sudího v podobě odpískání faulu, načež přišla ztráta míče a umístěná střela Miloše z bezprostřední blízkosti mezi nohy brankáře Neřolda (1:1). Zkraje druhé půle se na straně hostí zranil Petr Kellner, na což velmi sportovně, v duchu fair-play zareagovali domácí, kteří stáhli jednoho svého hráče, a pokračovalo se ve 4 hráčích na obou stranách. Většího manévrovacího prostoru dokázali využít jako první hráči Realu, konkrétně Martin Čech ve 38. minutě. U zrodu povedené gólové akce byl Miloš Čížkovský, který posunul po levé straně míč Tomáši N´Guyenovi, ten posunul po levé straně dál na Martina Čecha řítíhovšího se na bránu domácích. Martin poprvé vystřelil z levé hranice vápna, ale gólmana neprostřelil, míč se mu však vrátil po odraze zpět na nohu, tak z ostrého úhlu zkusil své štěstí podruhé a nepříliš povedenou polostřelou/polopřihrávkou se mu podařilo skórovat, když si míč do vlastní sítě srazil vracející se bek Marek Háša (1:2). Domácí nesložili zbraně a hnali se za vyrovnávací brankou. Té se dočkali ve 39. minutě. Prokop-Jan Zbořil vyslal z hranice vápna na gólmana Gerschona umístěnou střelu k pravé tyči ve výšce jednoho metru nad zemí a nedal mu sebemenší šanci na reakci (2:2). 45. minuta a další zvrat v utkání. Nová akvizice na straně domácích, Vojtěch Drábek, potáhl po pravé straně hřiště balón, naservíroval ho na levou stranu Tomáškovi, který přízemní střelou ve skluzu otočil průběh utkání (3:2). Poslední branka duelu padla v minutě 54. Domácí Prokop-Jan Zbořil poslal ze středu hřiště kolmou přihrávku přes levou stranu vápna na nabíhajícího Václava Koutného, který lehkou teči usměrnil míč okolo pravé stojné nohy brankáře do brány (4:2). TJ Tvoja Mama po zásluze utkání opanovala a po velmi dobrém kolektivním a kombinačním výkonu potřetí v sezóně zvítězila. Progres domácích hráčů je zápas od zápasu znatelnější.