Konání: 2015-06-10 21:30:00, Na ovčíně (Záběhlice)

Zařazení: 2014/2015 J, 2.B liga, kolo 22

Rozhodčí: Nápoje

Skóre: 4:4

Skóre v polovině: 1:1

Komentář: V rámci 22. kola 2.B ligy PKFL se v středeční vlahý večer střetli borci z týmů Nápoje a SVP. Podzimní část soutěže uvrhla do role mírného favorita Nápoje, kteří tehdá sáhli po skóre 4:3. Do zápasu oba celky vstupovaly s jasným cílem a motivací, jež byl postup do první ligy, o čemž ovšem bylo původně jasno již minulý týden, ale díky administrativní se zápas Nápoje vs. FC Lehovec City kontumoval ve prospěch hostů, kteří šli domů s výsledkem 17:0 (ve prospěch Nápojů), díky přístupu hostí, kteří hráli sporadicky ve 4 nebo 3 hráčích. Středeční duel byl tedy takové finále a nabízel adrenalinové drama. Poněkud fotbalovější, průměrově výrazně mladší (19 vs 30.88) Nápoje, jindy vyznávající kombinační hru, narazily na zkušenější a silovější celek SVP, který ovšem zvládá držet krok a zvládá proměňovat téměř každou šanci. Zápas byl hned od úvodního hvizdu plný nasazení a bojovnosti. Obě strany si nic nedarovaly a navzdory střelecké potenci obou mančaftů načal Hrubý pro Nápoje střeleckou listinu až ke konci první dvacetiminutovky, kdy si po šikovném vedení míče a pokrytí balónu zvládl vyhledat i pod úhlem síť golmana Antonína Ambrože. O poločase se radovali spíše borci domácího celku po zdařilém vyrovnání Papiniyana Gevorga, který nedal prostor zasáhnout Karaqimu proti jeho dobře mířené pumelici. S poločasovou přestávkou přišla jen velmi krátká taktická porada a ve hře se pokračovalo. Domácí SVP, tušíc šanci, vstoupili do druhého poločasu ještě s větším odhodláním. Navzdory tvrdé a nekompromisní obraně jim v úvodu zvládla vypálit rybník útočná dvojice Nápojů, jmenovitě levá a pravá noha Dominika Dvořáčka, který uposlechl instrukce předchozího střelce Hrubého a na povel „dej gól“ dal gól. Následující minuty ale byly v režii domácích. Neunavitelní SVP se nezalekli, ba naopak se rozhodli nenechat Nápoje usnout na vavřínech a snad možná proto slavili sérii 3 branek zasebou poté co přetavili svou agresi v střely, kdy se prosadili pánové Trenkner, Malík Miroslav a znovu Papinyan Gevorg. V 53. byla výsledkem zbytečné a nefotbalové agresivity žlutá karta pro Satuyeva Ruslana, který se po čisté a téměř bezkontaktní obehrávce rozhodl situaci řešit verbální inzultací a chtěl pokračovat i jinak, naštěstí byl včasně vystřídán díky střízlivosti domácího kapitána. Závěrečná desetiminutovka nabídla kromě hraničních (a zakázaných) střetů mezi hráči ale i konečné rozuzlení. Po krátké kombinaci ve středním prostoru hrací plochy se naskytla příležitost ofenzivně laděnému bekovi Nápojů Michalovi Pařízkovi a z vzdálenější střelecké palebné pozice nezaváhal a navzdory (nebo díky) teči obránců vsítil kontaktní gól na 4:3. Charakter hry se neměnil ani s blížícím se závěrem, stále šlo o tvrdý souboj. Agresivní napadání (v tom fotbalovém smyslu) a důkladnost domácí obrany si zavařila pět minut před koncem v podobné pozici, z které před chvilkou inkasovala. Faulovaný Dominik Dvořáček si míč sám postavil a po krátké poradě se spoluhráčem vymyslel velmi nekonvenční řešení s výsledkem obstřelení zdi pravou nohou z pravé strany do vzdálenější tyče a tak už i Ambrož měl na kontě čtvero vrásek. V posledních momentech zápasů už ani jedna strana nepřišla s žádnou skóre-měnící akcí s výjimkou právě poslední koncovky, kdy se po dvojici rohových kopů povedlo domácím najít ještě ve vápně Gevorga, který měl na noze postup, míč však zásluhou golmana Karaqiho už jen smutně odskočil od tyče ven ze hřiště, proto se oba celky po posledním hvizdu rozešly za výsledku 4:4.