Zařazení: 2014/2015 J, 2.B liga, kolo 22

Rozhodčí: Druhá šance

Skóre: 8:4

Skóre v polovině: 4:3

Komentář: Gólově bohaté utkání nabídlo střetnutí 22. Kolo 2.B ligy mezi celky Bazinga a Druhá šance, k vidění bylo dohromady 12 branek, přičemž 8 z nich vsítili domácí. O první branku zápasu se postarali domácí ve 13. minutě. Pavel Hryzák poslal přesný pas ze středu hřiště na levé křídlo na Štěpána Pecha, ten okamžitě přihrál míč napříč pokutovým územím na pravou stranu, na zcela volného Romana Vokatého, a ten střelou do pravého horního růžku otevřel gólový účet utkání (1:0). O minutu později vyrobil střelec úvodní branky, Vokatý, minelu v rozehrávce z obranného pásma a přihrál míč na nohu Michala Prajzlera. Michal následně svedl souboj s Pavlem Hryzákem, udělal mu kličku do středu hřiště, a následně pohotově zakončil přesně mezi nohy brankáře Krupičky (1:1). V 16. minutě do pokutového území hostí vnikl relativně pohodlně Ondřej Martínek a natřikrát překonal brankáře Langera (2:1). Ve 27. minutě byl stav skóre opět nerozhodný. Hostující „Bobr“ vyslal precizní pas z vlastní obranné poloviny do brejku na Jiřího Kříže, a ten se tváří v tvář domácímu brankáři střelou do horní poloviny branky k pravé tyči, nemýlil (2:2). Ve 28. minutě se Druhá šance poprvé a naposledy dostala v utkání do vedení. K Jiřímu Křížovi propadl na levé hranici vápna míč a střelou z ostrého úhlu propálil gólmana Krupičku (2:3). Vedení hostí trvalo všehovšudy jednu minutu. Ve 29. minutě se po pravé lajně prohnal jako japonský šinkanzen Štěpán Pech, v závěru akce naservíroval míč jako na stříbrném podnose na pravou stranu v malém vápně stojícímu Motyčkovi, a ten zakončením do prázdné vyrovnal stav utkání (3:3). Velmi odbodnou akcí a se stejným výsledkem se domácí prezentovali i o minutu později. Pavel Hryzák podnikl výpad ze středu hřiště na pravou stranu, následně přihrál balón napříč pokutovým územím na levou stranu na Štěpána Pecha, a ten střelou do odkryté poloviny branky poslal domácí opětovně do vedení (4:3). Bláznivý poločas, tak nakonec vyzněl lépe pro domácí, kteří ještě dvě minuty před půlí doháněli jednobrankové manko. Další branky začaly padat až po sedmnácti minutách druhé půle. Pavel Hryzák potáhl míč po pravé straně, obehrál dva hráče a poslal míč do horní poloviny brány nad rameno brankáře Langera (5:3). Ve 49. minutě zdramatizovali hosté lehce utkání, když snížili na rozdíl jediné branky ve skóre. „Bobr“ stejně jako v sedmadvacáté minutě poslal nádherný pas z vlastní obrané poloviny do brejku, tentokrát na Michala Prajzlera, ten míč zpracoval a tváří v tvář brankáři skóroval střelou doprostřed brány pod jeho padající tělo (5:4). V 54. minutě přinesl klid na turfy domácích Ondřej Martínek. Jan Motyčka vyslal přízemní centr od levého rohového praporku směrem před bránu, gólman tento centrovaný balón vyrazil pouze před sebe, přesně na nohu dobíhajícího Martínka, a ten zakončil do pravé zcela odkryté poloviny brány hostí (6:4). V 55. minutě byl rozdíl ve skóre již tříbrankový. Michal Martínek obral na půli Kříže, postupoval sám na bránu a zakončil přízemní střelou k pravé tyči (7:4). Poslední branku duelu vsítil v 59. minutě domácí Roman Pikna. Velmi povedená akce v podání Bazingy, kdy od pravého rohového praporku přihrál Jan Motyčka na hranici vápna Štěpánu Pechovi, ten okamžitě přihrál k levé tyči na volně stojícího Romana Piknu, a ten následně zakončil pohodlně do prázdné (8:4). Domácí Bazinga si především za výkon ve druhé půli zcela zaslouženě připsala do ligové tabulky tři body a posunula se na 7. místo ligové tabulky, hostující Druhá šance zůstala na předposledním místě.