Konání: 2015-05-10 18:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 J, 1. liga, kolo 18

Skóre: 1:3

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: 18. kolo 1.ligy mezi celky FC SION a Red Team nabídlo pěknou taktickou podívanou, v níž ofenzivní pojetí hry nakonec slavilo úspěch nad tím defenzivním. Přestože v první půli drželi míč na turfech daleko více hráči hostujícího celku, šancí si vytvářeli poskrovnu. Přes vypilovanou defenzivní činnost FC SIONu, která patří k tomu nejlepšímu, co je v PKFL k vidění, se nemohli dlouho prosadit. To se podařilo hostím až po přestávce. Symbolická chyba domácí jednatřicítky v jednatřicáté minutě nabídla Red Teamu brejk 3 na 1 od poloviny hřiště. Touto nabídnutou šancí hosté nepohrdli, když v závěru akce vypálil z pravé strany Martin Kožíšek, gólman Vyležík míč reflexivně vyrazil na zadní tyč, kde stál Tomáš Rossmann a míč do opuštěné klece pohodlně dorazil (0:1). Druhá branka duelu padla o šestnáct minut později, a opět do sítě domácích, konkrétně v minutě 47. Hokejový nához Kožíška těsně před brankářem mezi jeho nohy tečoval Jakub Machalický a navýšil stav utkání na 0:2. Jiskřičku naděje na bodový zisk z pohledu domácích vykřesal ve 48. minutě Adam Karásek. Na útočné polovině hřiště zachytil nepřesnou rozehru hostujícího Tomáše Rossmanna Dominik Malý, posunul míč na pravé křádlo Adamu Karáskovi, a ten zakončil přesně k bližší pravé tyči (1:2). Nadějný stav pro domácí vydržel pouhé tři minuty. V 51. minutě rozhodl o dělbě bodů nejmladší hráč na hřišti, 19-ti letý Allan Jírek, který využil podklouznutí domácího hráče na polovině hřiště, potáhl si míč po pravé straně až k hranici vápna a zakončil nádherně umístěnou střelou na vzdálenější levou tyč (1:3). Hosté si za svůj dnešní výkon tříbodový zisk bezpochyb zasloužili. Nejlepším hráčem na straně FC SIONu byl zvolen Zdeněk Klindera, který podal výjimečný výkon, když se počas celého zápasu neustále aktivně nabízel a chyboval v celém utkání pouze jedenkrát v devětapadesáté minutě, kdy nepřesně přihrál. Na druhé straně byl zvolen nejlepším hráčem nejmladší článek, který do ozubeného kolečka Red Teamu pasoval na výbornou.