Kdo: Borussia Dortšpunt / BK Roura Fellas

Zařazení: 2023/2024 Jaro, 1. liga, kolo 16

Rozhodčí: František Novotný

Skóre: 4:0

Skóre v polovině: 3:0

Komentář: Očekávaný souboj o pozici lídra průběžného pořadí první ligy nabídl krásný a svižný fotbal s minimem tvrdých soubojů. Oba celky postavily to nejlepší z nabitých soupisek, avšak domácí Borussie, nabuzená nedávným vítězstvím v Zimním turnaji PKFL, profituje z velmi dobré formy novopečeného reprezentanta Jahody, kterému velmi zdatně sekundoval Maršál. Nicméně ani hostující Roura se nenechala zahanbit, když obranu pravidelně větraly výpady Vovese se Seitlem. Nicméně co do brankového vyjádření měl navrch domácí celek, když se z brejku trefil nejprve Maršál a po sehrané akci přidal druhou branku Jahoda. Tentýž hráč přidal do konce prvního dějství ještě jednu branku a zařídil tak BDŠ poločasové vedení o tři góly. Druhý poločas nabídl tlak Roury, která několikrát soupeře přimáčkla na jeho obrané polovině, nicméně obětavost domácích obránců či velmi dobré zákroky Stehna hostům nedovolily zkorigovat skóre. Naopak na druhé straně přidal čtvrtou branku Šmíd, a když Roura pohrdla i nařízeným pokutovým kopem, kterým Panteleev téměř rozpůlil břevno Stehnovy branky, mohla domácí Borussie slavit vítězství poměrem 4:0.