Kdo: Borussia Dortšpunt / Fc Vyhaslé Hvězdy

Zařazení: 2023/2024 Podzim, 1. liga, kolo 10

Rozhodčí: František Novotný

Skóre: 4:4

Skóre v polovině: 1:4

Komentář: Dohrávkový šlágr mezi Hvězdami a BDŠ nabídl velmi kvalitní fotbal z obou stran. Oba dva týmy mají ve svých řadách hráče nastupující v superligových výběrech a na hřišti to bylo znát. Kombinační hra ve vysoké rychlosti přeci jen vyhovovala více hráčům Hvězd, kteří se po zásluze ujali poločasového vedení 4:1. Ze musím vyzdvihnout absolutně unikátní útočnou spolupráci trojzubce Begič-Macháček-Kubů, kteří se podíleli na všech čtyřech brankách. Druhý poločas nabídl o poznání vyrovnanější duel, kdy se vyznamenávali brankáři na obou stranách. Zlomový okamžik nastal v 52. minutě, kdy byl ve snaze o dorážku střely po standardní situaci podražen v pokutovém území Novák a Jahoda nařízený pokutový kop s jistotou proměnil. Pár minut poté se ukrytou střelou prosadil Šmíd a drama bylo na světě. Hráči hostí se snažili za každou cenu udržet míč co nejdále od své branky, nicméně z poslední akce utkání tečoval střelu mimo dosah brankáře Plevky dortšpuntský Jurčík a stanovil tak finální skóre na 4:4.