Konání: 2013-12-01 11:00:00, Libeň (Podvinný Mlýn)

Zařazení: 2013/2014 P, 2.B liga, kolo 11

Skóre: 10:6

Skóre v polovině: 3:4

Komentář: Divoká přestřelka plná dramatických zápletek a krásných fotbalových akcí, tak by se dalo stručně charakterizovat utkání 11. kola 2.B ligy mezi o záchranu bojujícími celky Converto Praha a FC Pony Slaystation. Velkým pozitivem na kvalitě utkání byl taktéž fakt, že se zápas odehrál namísto Hamru na hřišti na Podvinném mlýně, kde panovaly pro fotbal nadmíru přívětivé klimatické podmínky. Utkání začalo zostra a již v úvodní minutě se před brankářem FC PS objevil osamocený Martin Kunc, ale pravá lapačka Jana Heřmana zareagovala pohotově a vytěsnila nadějný gólový pokus hostí na roh. Tento zákrok byl základem k tomu, že důležitou první branku zápasu dali právě hráči Converta, když se v 9. minutě po výborně zahraném autovém vhazování prosadil hlavou Jan Kučera (1:0). O tři minuty později se k přímému kopu z dobrých 15-ti metrů postavil hostující Lumír Šindela a za pomoci teče ve zdi a chyby gólmana Heřmana srovnal na 1:1. Za další tři minuty se skóre měnilo potřetí, když se po autovém vhazování zcela identicky jako v prvním případě prosadil hlavou Jan Kučera (2:1). Neuběhly ani dvě minuty a skóre bylo opět srovnané, v bezprostřední blízkosti branky domácích se na pravé straně uvolnil Tadeáš Toulec a vsítil svůj první gól v zápase (2:2). Ve 24. minutě dostal potřetí v zápase Converto do vedení Petr Borkovec (3:2). FC Pony Slaystation dokázal opět bleskurychle na gól soupeře zareagovat a ve 26. minutě se díky střele Lumíra Šindely z hranice vápna k levé tyči radoval z vyrovnání (3:3). Dvě minuty před závěrem prvního dějství se do samostatného úniku dostal Tadeáš Toulec a vynikajícím přelobováním gólmana Heřmana poslal hosty poprvé v utkání do vedení (3:4). Poločasový stav tak hovořil ve prospěch hostí v poměru 3:4. Že bude mít utkání nadmíru zajímavé rozuzlení ukázalo úvodních osm minut druhé půle, kdy předvedl one man show Petr Borkovec. Nejprve ve 36. minutě vybojoval míč u rohového praporku a následnou střelou na vzdálenější tyč vyrovnal na 4:4, poté o minutu později centroval míč před branku FC PS, kde si ho nešťastně srazil do vlastní sítě jeden z bránících hráčů (5:4) a nakonec ve 38. minutě dalekonosnou ranou z pravé strany poslal domácí do dvoubrankového trháku (6:4). Hosté, resp. Tadeáš Toulec se s vývojem zápasu nemínil smířit a ve 43. minutě vsítil kontaktní branku (6:5). Následovala devítiminutovka, ve které si oba celky vytvořily řadu šancí ke skórování, ale žádná z nich úspěšně v síti soupeře neskončila. Tuto na góly hluchou pasáž utkání utnul v 52. minutě z přímého kopu domácí Petr Borkovec a upravil na 7:5. Záhy byl rozdíl ve skóre již tříbrankový, Filip Slavík se ve čtyřiapadesáté minutě utrhl ze řetězu a s grácií překonal gólmana hostí, Michala Bergmanna (8:5). 56. minuta = úspěšně zakončený samostaný nájezd Petra Borkovce na Michala Bergmanna (9:5). V předposlední minutě se s utkáním a celou podzimní částí rozhodli ve velkém stylu rozloučit nejlepší hráči obou celků, za domácí perfektní trefou z otočky Petr Borkovec a za hosty dalekonosnou přízemní střelou Tadeáš Toulec. Utkání tak skončilo pro oko nezaujatého diváka parádním výsledkem 10:6 a týmy přezimují na 11., resp. 10. místě. V závěrečném hodnocení před zimní přestávkou nemohu nezmínit, že ani Converto Praha, ani FC Pony Slaystation nepatří v žádném případě na pozice znamenající sestup do 3. ligy a jsem si více než jistý, že zimní přestávka oběma týmům prospěje a na konci sezóny neuvidíme ani jeden z nich na posledních třech místech tabulky. Odvážné tvrzení? Možná, ale vězte, že tyto týmy svou kůži lacino nedají! Branky domácích: 9´ a 15´ Jan Kučera, 24´, 36´, 37´, 38´, 52´, 56´ a 59´ Petr Borkovec, 54´ Filip Slavík. Branky hostí: 12´ a 26´ Lumír Šindela, 17´, 28´, 43´ a 59´ Tadeáš Toulec.