Konání: 2013-10-19 14:30:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 P, 2.B liga, kolo 6

Skóre: 4:6

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: Naprostý kolaps domácích v závěrečných čtyřech minutách přinesl neskutečný obrat, který se mnohým poštěstí pouze jedinkrát za život. Nyní však pěkně od úvodního hvizdu, úvodních patnáct minut bylo tím nejhorším, co bylo v této sezóně na kobyliském pažitu k vidění, označení této fáze zápasu jako hra zombíků či těl bez duše by byla více než příhodná. To se však jako mávnutím kouzelného proutku změnilo po úvodní brance utkání, kterou za Parmu v 15. minutě vsítil Ivan Ivanov. Tato obdržená branka jakoby vlila do žil hráčů FC Pony Slaystation novou krev a chopili se otěží zápasu. Nejprve se v 17. minutě o vyrovnávací branku postaral Lukáš Hromada, a o dalších osm minut později poslal domácí do vedení povedenou střelou Vojtěch Šimončík. Poločasový stav utkání tak hovořil ve prospěch domácích v poměru 2:1. Druhá půle přinesla od úvodních minut zcela jinou podívanou, než začátek té první. Šance střídala šanci a padaly branky. O srovnání stavu se ve 37. minutě postaral Daniel Plecháč, ale tento stav nevydržel ani celou minutu a zpět do vedení poslal FC Pony Slaystation povedeným zakončením Tadeáš Toulec. V 53. minutě se po druhé brance Vojtěcha Šimončíka v utkání zdálo být o dělbě bodů rozhodnuto, opak byl však pravdou. Místo toho, aby ofenziva domácích podpořila obrannou činnost, hráči zůstávali viset na půli soupeře a nabídli tak hostující Parmě mnoho šancí ke snadnému skórování, což se nakonec společně s únavou domácích ukázalo jako hlavní důvod totálního závěrečného kolapsu. Ten odstartoval snižující brankou v 57. minutě Jan Fait (4:3), následoval ho o minutu později Šimon Bláha gólem vyrovnávacím (4:4), v 59. minutě dokonal zvrat svou druhou brankou Ivan Ivanov (4:5) a zlou noční můru domácích utnul společně se závěrečným hvizdem v 60. minutě Daniel Plecháč (4:6). Branky domácích: 17´ Lukáš Hromada, 25´ a 53´ Vojtěch Šimončík, 38´ Tadeáš Toulec. Branky hostí: 15´ a 59´ Ivan Ivanov, 37´ a 60´ Daniel Plecháč, 57´ Jan Fait, 58´ Šimon Bláha.