Konání: 2014-05-03 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 2.A liga, kolo 17

Skóre: 3:2

Skóre v polovině: 3:1

Komentář: Utkání 17. kola 2.A ligy svedlo dohromady dva celky ohrožené sestupem, High Society a FC Starou Gardu. První letošní vzájemné měření sil dopadlo lépe pro Gardu, když svého soka porazila v poměru 6:2. Nyní se tak dala očekávat malá válka, jelikož zaváhavší tým si zadělá velké problémy na udržení se v 2. lize. Do utkání vlétlo High Society stejně jako Conchita Wurst do letošního ročníku Eurovize, a již po 13-ti minutách vedlo o tři branky! Nejprve se v 9. minutě prosadil Ondřej Kalát, který stál na zadní tyči a stačilo mu tak pouze nastavit nohu na přesně mířenou přihrávku Tomáše Jelínka z levé strany (1:0). Druhou branku přidal ve 12. minutě sám Tomáš Jelínek po precizně umístněné střele z přímého kopu na vzdálenější levou tyč (2:0). Třetí branku z pohledu domácích vsítil Jan Kocfelda, který dostal míč do brejku po autovém vhazování od Tomáše Jelínka a tváří v tvář gólmanovi Ondrašíkovi nezaváhal (3:0). Hosté se zdáli být zralí na ručník a utkání rozhodnuté, to by se však nesmělo namísto boxu jednat o fotbal, kde je možné úplně vše. Jiskřičku naděje na zvrat vykřesal ve 29. minutě povedený výhoz gólmana hostí, který skončil až na noze Theodora Kahaje před vápnem domácích, který neméně povedenou střelou podél stojné nohy brankáře Prokšana uzavřel gólový účet první půle (3:1). Ve druhé polovině utkání se High Society zatáhlo a bránilo dobře rozehraný duel. V obranné činnosti se obzvláště povedeně prezentoval Jan Bartůněk, který si počínal jako opravdový mazák a svým výkonem na hřišti herně dominoval, a především díky němu stav 3:1 pro High Society vydržel až do 57. minuty. V 57. minutě se totiž podruhé v zápase podařilo skórovat FC Staré Gardě a z jisřičky naděje zažehnout přímo plamen. Daniel Matouš vyslal z levého křídla pohotovou střelou k bližší tyči, na kterou neměl brankář domácích šanci reagovat (3:2). Ve zbylých třech minutách hry se již hostím nepodařilo ze zažehnutého plamene udělat ani olympijskou pochodeň a ani táborový ohýnek, a tak si z Kobylis odváží tři důležité body domácí High Society a sestupové vody jsou pro ně tak již takřka definitivně zažehnány. Zato FC Stará Garda bude mít co dělat, na záda ji dýchá celek Les Bizerans, který nebude chtít dát svou kůži lacino a v posledním kole 15. června se budeme mít zřejmě na co těšit. There's a storm coming, Mr. Wayne.