Konání: 2014-04-27 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 2.A liga, kolo 16

Skóre: 5:0

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: 16. kolo druhé nejvyšší soutěže PKFL nabídlo souboj mezi sestupem ohroženými celky High Society a Lhotka stars. Do utkání hraného v pěkném letním počasí lépe vstoupili domácí, kteří již po 2. minutách rozvlnili síť za zády brankáře Lukáše Hroníka. O emocionální vlnu radosti na straně jedné a smutku na straně druhé se po přesné přihrávce Jiřího Lembergera z pravého křídla před bránu hostí postaral přesně umístěnou střelou Tomáš Jelínek (1:0). Až téměř do konce úvodního dějství šancím obou celků něco málo k překonání jednoho či druhého gólmana chybělo. To ale změnila 25. minuta utkání. Rychlý kontr domácích zakončoval po přesném přenesení hry z levého křídla na pravé pohotovou ranou nechytatelně mezi nohy brankáře Hroníka Vilém Brunclík (2:0). Úvodní poločas vyzněl tedy lépe pro High Society. Pokud měla Lhotka před utkáním zájem udělat něco s nepříznivým postavením v tabulce, byl o poločase nejvyšší čas učinit ve stylu své hry razantní změny. Ty přišly alespoň částečně, když v úvodu druhé půle začala Lhotka svého soka více presovat, za což byla ve 38. minutě odměněna snižující brankou. David Hanzlíček vystihl před brankou domácích veleriskantní přihrávku napříč hřištěm a nabídnutou šancí tváří v tvář gólmanovi Králíčkovi nepohrdl (2:1). Toto skóre a optimismus však v žilách hvězd trval pouze necelé dvě minuty. Ve 40. minutě se míče ve středu pole ujal Ondřej Chodura, potáhl si ho blíže soupeřově svatyni a následnou nechytatelnou ranou zpoza vápna k pravé tyči stanovil konečný účet utkání (3:1). Důležitý zápas o druholigovou příslušnost zvládl lépe domácí tým a může do zbylých šesti utkání sezóny nastoupit rozhodně poklidněji, než Lhotka stars. Ta má po dnešním nepříznivém výsledku nůž na krku, a pakliže nemíní v příští sezóně brázdit vody třetí ligy, musí se v dalších zápasech vzedmout k mnohem lepším výkonům.