Konání: 2013-11-24 18:30:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2013/2014 P, 1. liga, kolo 10

Skóre: 5:2

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: Pokud by se měla v letošním ročníku udělovat cena "Fair Play match", vítězem by byl jednoznačně duel 10. kola 1.ligy PKFL mezi týmy FT Razors & FC SION. Za předvedenou čistou hru si zaslouží oba hráčské tábory naprosté absolutorium a ihned na úvod reportu bych jim rád "vysmekl" poklonu, jelikož byla radost jejich utkání pískat. Nyní již k samotnému zápasu. FT Razors svého soka od úvodních minut přehrávali, ale všechny nadějně se rozvíjející akce končily buďto zakončením mimo tři tyče soupeřovi branky či v náručí precizně chytajícího Jiřího Línka. O úvodní branku utkání se překvapivě postarali hráči hostujícího celku, kteří pěkně před brankou domácích zakombinovali a střelou nad ležícího gólmana Volfa se z pravé strany prosadil Dalibor Šlauf. Vedení FC SION vydrželo pouhé tři minuty, na gól hostí rychle odpověděl povedeným uvolněním ve středu hřiště a utaženou přízemní střelou k pravé tyči zpoza vápna Ondřej Měska. Další povedenou akcí se hráči FT Razors prezentovali ve 29. minutě, dalekonosná pumelice skončila na břevně hostující branky, ale než vůbec stačil míč dopadnout na zem, bleskurychle zareagoval David Matějka a z voleje poslal balón do pravého růžku Línkovi svatyně. V poslední minutě úvodního dějství si hosté vypracovali ještě jednu vyloženou gólovou příležitost, ale nedokázali usměrnit míč do odkryté branky a nepřímo tak stanovili poločasový výsledek 2:1. Do druhého dějství vstoupili domácí stejně aktivně jako do toho prvního, ale žádná z nadějných příležitostí ne a ne skončit gólem, bylo to ale zejména zásluhou brankáře Línka, který byl i za cenu újmy na vlastním zdraví odhodlán strčit hlavu do bomby ze dvou metrů, aby co nejvíce pomohl svému týmu, nejlépe k bodovému zisku. Po mnoha a mnoha minutách a mnoha a mnoha šancích na obou stranách, ve valné většině případů na straně FT Razors, se zrodila čtvrtá gólová akce utkání. V 56. minutě zamířil ze střední vzdálenosti ke vzdálenější tyči Ondřej Měska, nemýlil se a svým druhým gólem v utkání zvýšil vedení svého celku na 3:1. O minutu později to bylo již 4:1, když se povedenou ranou z levé strany zpoza vápna prezentoval Marek Vyjdák. S góly se v závěrečných pěti minutách roztrhl pytel, o čemž taktéž svědčí druhá branka v síti FT Razors, povedenou kombinaci hostí stejně jako v prvním případě zakončoval z pravé strany Dalibor Šlauf. Konečnou podobu výsledku v poměru 5:2 dal v posledních sekundách utkání Marek Vyjdák, jehož trefě, protrhnuvší síť, byla za brankou policejním radarem naměřena rychlost přesahující 100km/hod. a autor tak na místě musel uhradit jednak blokovou pokutu za ničení cizího majetku, tak za překročení rychlosti na školním hřišti. Výsledek 5:2 je zcela objektivním vyústěním dění na hřišti. Branky domácích: 22´ a 56´ Ondřej Měska, 29´ David Matějka, 57´ a 60´ Marek Vyjdák. Branky hostí: 19´ a 58´ Dalibor Šlauf.