Konání: 2014-05-11 18:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 1. liga, kolo 18

Skóre: 2:0

Skóre v polovině: 2:0

Komentář: Osmnácté kolo nejvyšší soutěže PKFL nabídlo v nedělním podvečerním klání souboj mezi sestupem ohroženým týmem FC SION a o třetí místo bojující O. A. Arrows. Od úvodních minut diktovalo tempo hry O. A. Arrows, které se snažilo dalekonosnými střelami překonat brankáře domácích, Tomáše Vyležíka. To se jim nedařilo, a tak přišel po zásluze na druhé straně trest. V 16. minutě zápasu dostal Petr Učík přesnou přihrávku na střed od Jakuba Čejky a zakončil umístěnou střelou k levé tyči (1:0). Ve 24. minutě to s O. A. Arrows vypadalo ještě hůře, FC SION navýšil skóre na dvoubrankový rozdíl. Dalibor Šlauf vystřelil z hranice vápna do tyče, od tyče se míč odrazil do bránícího hráče a od něj putoval míč za brankovou čáru (2:0). Hosté se přizpůsobili hře soupeře a během celého zápasu nebyli schopni vymyslet nic jiného, než střely z dálky, se kterými si pokaždé s bravurou gólman Vyležík věděl rady. S blížícím se koncem zápasu gradovala frustrace hráčů O. A. Arrows z neproměněných šancí, která nakonec vyústila v udělení červené karty Janu Maškovi v 50. minutě. Zbylé minuty se již dohrály v poklidném tempu a domácí si připsali tři veledůležité body v boji o setrvání v soutěži.