Konání: 2014-04-27 18:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 1. liga, kolo 16

Skóre: 4:1

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Utkání 16. kola prvoligového klání mezi týmy FC SION a Chodov po první půli zdárně aspirovalo na to nejhorší, které nám ročník 2013/2014 ve všech soutěžích konaných v rámci PKFL přinese, nutno podotknout, že úvodních 12 minut hráli chodovští s převahou jednoho muže v poli. Naštěstí se nudný a upachtěný styl hry obou celků změnil s nástupem do druhého dějství. První důležitou branku zápasu vsítil ve 42. minutě Dalibor Šlauf, když dokázal z bezprostřední blízkosti branky zužitkovat výborný pas Dominika Malého z levého křídla (1:0). Druhá branka utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí Adam Karásek se ve 45. minutě postavil k exekuci přímého kopu, naplno využil rozestoupivší se zdi a poslal FC SION do dvougólového trháku (2:0). V 50. minutě to již bylo z pohledu SIONU o tři branky. Po precizním přenesení hry domácích ze středu pole na levou stranu se prezentoval povedeným a pohotovým zakončením Petr Učík (3:0). Alespoň čestnou branku se podařilo hostujícímu Chodovu vsítit dvě minuty před koncem, když Jiří Brož vystihl riskantní přihrávku domácího beka v malém vápně a pokazil Línkovi v brance domácích čisté konto (3:1). Poslední gól utkání nicméně vstřelil FC SION, konkrétně Dalibor Šlauf, který se po závaru před brankou hostí a odrazech míče od změti těl prosadil umístěnou bombou k pravé tyči z hranice velkého vápna (4:1). FC SION vybojoval veledůležité tři body a odpoutal se od hranice pásma sestupu na plusové dva body.