Kdo: Borussia Dortšpunt / BK Roura Fellas

Zařazení: 2021/2022 Jaro, 1. liga 2021, kolo 16

Rozhodčí: František Novotný

Skóre: 1:5

Skóre v polovině: 1:2

Komentář: Nedělní večer přinesl dlouho očekávaný šlágr jarní části první ligy - Dortšpunt vs. Roura. Hned při pohledu na sestavy obou týmů bylo jasné, že ani jeden celek neponechal nic náhodě a vybral to nejlepší. Úvodní pasáž patřila hostům z Roury, když několik minut po úvodním hvizdu skóroval Grebeň. Domácí rychlá branka mírně zaskočila ale stále se snažili hrát svoji nátlakovou hru. Hostující Roura však skvěle napadala a znesnadňovala tak kombinace domácích, kteří se tak dlouho nemohli dostat k vyložené příležitosti. V 17. minutě utkání využil jednu z chyb v rozehrávce Boháč, který prostřelil gólmana ... a navýšil vedení na 2:0. Poté se hosté trochu stáhli, čehož Borrusie využila a ve 26. minutě zkorigovala skóre sólem Jahody. Druhé dějství nabídlo soustavný tlak domácích, úporně se snažících o vyrovnání skóre. Udeřilo však na druhé straně, když riskantní rozehrávku vystihl Voves a střelou mezi nohy brankáře poslal Rouru do dvoubrankového trháku. Domácí sáhli k powerplay, když ... vyměnil na pozici brankáře Jahoda. Leč ani tento impuls příliš nepomohl, když šance Ielitra a Osmančíka vychytal skvělý Orlich. Hra vabank přinesla ovšem i svou daň, když dalekonosnou ránu přes vyběhnutého Jahodu umístil ve 44. minutě Petr. Třígólový náskok byl pro Rouru velmi komfortní a domácí si s obětavou hrou svého soupeře stále nevěděli rady. Poslední hřebíček do pomyslné rakve zatloukl poslední brankou zápasu Grešnjakov a ve veledůležitém utkání tak potvrdil vítězství aktuálního lídra soutěže, který je tak velmi blízko obhajobě titulu.