Konání: 2013-06-16 14:00:00, Libeň (Podvinný Mlýn)

Zařazení: 2012/2013 J, 3.B liga, kolo 22

Rozhodčí: Real Praha

Skóre: 5:1

Skóre v polovině: 4:0

Komentář: Krásné slunečné nedělní odpoledne přineslo strhující zápas o konečné 2. místo v tabulce 3.B ligy, a tím i šanci na postup do druhé nejvyšší soutěže PKFL. Před samotným výkopem měli ke druhému místu blíže hosté, kteří úvodní vzájemný duel vyhráli 25. listopadu 2012 v poměru 6:1 a k udržení druhé pozice jim tak při případné shodě bodů stačila i porážka o čtyři branky. Úvod utkání patřil jednoznačně domácím, kteří počas celého utkání působili fotbalovějším dojmem a hnali se za smazáním pětigólové ztráty z prvního vzájemného zápasu. Zaslouženého vedení se hráči Realu Praha ujali již v 5. minutě utkání díky trefě Lukáše Rottenberga, o navýšení skóre z pohledu domácích se o čtyři minuty později záhy postaral Miloš Čížkovský. Tlak domácích po dvou rychlých brankách neutichal a dalšími dvěma slepenými góly Daniela Fišera resp. Matěje Mráze v rozmezí 12.-13. minuty zvýšili stav utkání na 4:0, v tu chvíli byli hosté zralí na ručník. Nastolené "extrémní" tempo z počátku hry nedokázal Real Praha udržet, a tak se hra do konce poločasu vyrovnala. Jednu velkou příležitost nicméně domácí ještě na skórování dostali, a to ve 27. minutě v podobě pokutového kopu za faul hostujícího gólmana Milforta na pronikajícího útočníka. Domácí šancí na zvýšení skóre na potřebný rozdíl pěti branek pohrdli a poločasový stav ukazoval poměr 4:0. Penaltový moment ze závěru první půle se nakonec ukázal jako klíčový pro zbytek utkání, gólman Milfort se chycenou penaltou dostal do skvostné formy, o tom však později. Zhruba ve třicáté sekundě druhé půle nachytal Radek David dalekonosnou dobře umístěnou ranou k pravé tyči na švestkách domácího brankáře Černého, který zpytoval svědomí. Hosté se po snížení na 4:1 zatáhli do hluboké defenzivy a spoléhali na brejky, kterých se jim postupem času dostávalo čím dál tím více. Dramatickou zápletku na závěrečných 19 minut přinesla branka domácího Pavla Krejzara ve 41. minutě, který využil zaváhání hostující obrany a upravil na 5:1. V tento moment stačila ke druhému místu domácím jediná vstřelená branka. Proti byl však především jeden muž, jenž si po zápase vydobyl přezdívky jako "Mr. Autobus", "Zeď", "Železná maska", tím nebyl nikdo jiný než hostující gólman Milfort, jemuž se ve zbývajících minutách utkání podařilo všemi částmi těla zneškodnit i ty nejvyloženější šance domácích a po zákrocích, za které by se nemuseli stydět ani nejlepší brankáři planety, vychytal FC Resslboys konečné druhé místo v tabulce, čímž mu dal šanci na postup do druhé nejvyšší soutěže. Domácím zbyly oči pro pláč, počas celého utkání byli fotbalovější, měli nespočetně více šancí, ale ani to mnohdy nestačí, všichni hostující hráči ukázali velké srdce a bojovnost, za které jim bylo odměnou udržení potřebného stavu až do závěrečného hvizdu.