Zařazení: 2012/2013 J, 2.A liga, kolo 20

Rozhodčí: FC Hedonis

Skóre: 4:3

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: V nedělním velmi chladném odpoledni proti sobě nastoupila mužstva z opačných pólů tabulky - Vořežšpruti usilující o postup do I.ligy a tým Dechcurew mající záchranářské starosti. Chvilku trvalo než se oba týmy v deštivém a chladném počasí zahřály na provozní teplotu, ale pak předváděly pohledný fotbal s krásnými góly. První gól padl po individuální akci hostujícího hráče Burgera, který cca od půlky hřiště technickými finesami "protancoval" s míčem až do brány. Zanedlouho však vyrovnal domácí hráč O. Kulakowski, na jehož střelu si golman hostů sice šáhl, ale naměřoval ji pouze do růžku branky. Do poločasu se domácí ještě ujali vedení, kdy slovy klasika Šebánka alias starého Homolky: " To ste prostě nežrali.. Hele představte si..dlouhej pas z vlastní půlky, rozumíte, ale takovej polovysokej a on vám přistane na hlavě domácího hráče D.Turchicha, který tak přehlavičkoval váhajíce vyběhnuvšího golmana.. no co vám budu povídat, domácí pak radostí řvali jak kráva.." Do 2.poločasu nastoupili Vořežšpruti posíleni o hráče Moce, jenž vyrovnal na 2:2. Vořežšpruti v této fázi utkání byli fotbalovější, měli častěji míč na svých kopačkách, své šance ale neproměňovali, zatímco domácí tým byl gólově efektivnější a po jedné z jejich mála akcí v 2.poločasu se prosadil Š.Kulakowski. Vořežšpruti opět ale jednu ze svých mnoha příležitostí dokázali proměnit a srovnat stav na 3:3, když po rohovém kopu hlavou zavěsil hráč Kos. Lekci ze střelecké efektivity hostujícímu týmu uštědřil opět Š.Kulakowski. Hosté pak měli ještě několik příležitostí k vyrovnání, z nichž nejnebezpečnější byla ta v poslední minutě, kdy střela z přímého kopu skončila na břevně.