Konání: 2019-06-09 16:00:00, Štěrboholy

Zařazení: 2018/2019 Jaro, 2.A liga, kolo 22

Skóre: 4:2

Skóre v polovině: 4:1

Komentář: Ve slunném nedělním odpoledni se na štěrboholském fotbalovém pažitu proti sobě postavila dvě družstva bojující o přímý postup do nejvyšší soutěže PKFL. Domácí Černí Štýři a hostující AFK Bochanův Syndrom. Na obou celcích byla z důvodu důležitosti zápasu patrná nervozita, která s sebou přinesla řadu nepřesných kombinací a míčů končících v zámezí. Zatímco domácí vsadili na postupnou kombinační hru, hosté se snažili přes svého soupeře prosadit prostřednictvím dlouhých nákopů. Přestože se hostujícímu celku taktika zpočátku zápasu vyplatila a v 7. minutě se ujal vedení zásluhou kapitána Jana Vyhnánka. Z dlouhodobého měřítka se domácím rovnat nemohl, a tlak Černých Štýrů gradoval, za což byli odměněni čtyřmi brankami do poločasové přestávky - 9´a 23´Jan Kolář, 22´Jan Šetina, 25´Muhic Tarik. Ve 41. minutě už hostí pouze kosmeticky upravili na konečných 4:2 zásluhou druhé branky Vyhnánka. Je otázkou do jaké míry utkání ovlivnilo teplé počasí a nervozita z důležitosti duelu nicméně ani jeden z týmů by dnešním herním pojetím v nejvyšší soutěži déle než jednu sezónu nepobyl.