Zařazení: 2012/2013 P, 1. liga, kolo 8

Rozhodčí: Robert Kvacskai

Skóre: 2:5

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: Špičkový zápas ve stylu španělské La ligy. Oba týmy předvedly vynikající taktický výkon jak v obraně, tak v útoku. Kompaktní a systematicky propracovaná hra obou mužstev téměř postrádající chyby v rozehrávce byla však ještě umocněna individuálními výkony jednotlivých hráčů. Narážečky a rychlé kombinace střídaly krásné souboje jeden na jednoho. Hrálo se ve velké rychlosti, dynamicky, přitom tvrdě, ale nijak zákeřně. V prvním poločase se přeci jen více dostali do hry Ambassadoři a po chybě hostujícího gólmana, který špatně vykopnul přihrávku jdoucí podél brankové čáry a namazal tak soupeři, dali první gól zápasu. Do poločasu přidali ještě jeden gól, zatímco Black B!tches alespoň snížili náskok. Do druhé půle ale nastoupily černé poskytovatelky fotbalového potěšení o dva rychlostní stupně aktivněji, hra se srovnala - a byla z toho opravdu nejhezčí fotbalová podívaná, co jsem prozatím při pískání PKFL viděl. Hosté se pak utrhli, dlužno říci zejména díky vynikajícímu výkonu žižkováka Jaroslava Procházky, a dokázali nejen srovnat, ale dokonce i otočit zápas ve svůj prospěch. V 50. minutě za stavu 2:4 přišel asi klíčový okamžik, když domácí štírek David Voves nastřelil jen tyč místo prázdné brány. Místo toho přišla v závěru pátá branka hostů a bylo rozhodnuto... Na závěr jedna "myšlénka": Být opravdu ve Španělsku, myslím, že by domácí fandové měli důvod po závěrečném hvizdu vyprovodit svoje hvězdy do sprch potleskem ve stoje. Výsledek by tady snad ani neměl být důležitý. Fotbal by se měl hrát kvůli hře samotné - jako byla tenhle. Tak tleskám oběma týmům alespoň já.