Konání: 2017-09-10 17:15:00, Plamínkové 2

Zařazení: 2017/2018 Podzim, 3.C liga, kolo 1

Rozhodčí: Military Athletic Club Warrior

Skóre: 1:3

Skóre v polovině: 0:1

Komentář: V prvním kole 3.C ligy právě začínajícího ročníku 2017/18 se utkali AG United s nováčkem soutěží PKFL - Plánem B. Píši nováček, ale borci z Plánu nejsou žádná ořezávátka, protože už nějakou dobu účinkovali v konkurenční PRAMAKO. Od začátku utkání diktovali tempo hry hosté, kteří převyšovali domácí United jak fotbalovou kvalitou, bojovností, tvrdostí v osobních soubojích (a drtivou většinu z nich čistě vedené). Domácí vsadili na defenzivní způsob hry z bloku od poloviny a snahu o přechod do breakových situací. Po hříchu mnoho akcí se jevilo býti na náhodu s absencí kloudné rozehry. Svou aktivitu a chutí hrát fotbal si Plánovači vytvořili velmi nadějné situace, které volaly po vedoucí brance. Tu se jim podařilo vstřelit v 19. minutě, kdy Trmalova chytrá střela zpoza vápna zapadla k levé tyči bezmocného Chluma (nám dobře známého rozhodčího Tomáše Chluma, který byl v sezóně 2016/17 vyhlášen jako nejlepší rozhodčí PKFL.) Do konce poločasu již žádná další branka nepadla, a tak se za stavu 0:1 ve prospěch hostí šlo do kabin. Druhý poločas byl prakticky identický k tomu prvému. Plán B hrál a United se bránili. Snaha domácích o vstřelení branky pomocí dlouhých a ještě k tomu nepřesných nákopů neslavila úspěch a velmi často si na těchto vysokých míčích smlsávali obránci hostů leckdy i s tvrdým dopadem pro odpadávající útočníky AG United. Logickým vyústěním obrazu hry bylo navýšení vedení druhou brankou Trmala, kterou vstřelil ve 32. minutě po propadnutí domácích ve středu hřiště. Teprve od stavu 0:2 se domácí pustili do trochu odvážnější hry s míčem na zemi a propracovávali se i do nadějnějších pozicí. Stopku všem domácím nadějím na zdramatizování utkání však dal ve 48 minutě Haneška, který opět po ztrátě ve středu pole, i s trochou štěstí, navýšil na velmi komfortní rozdíl tří branek. Paradoxně od stavu 0:3 domácí začali hrát svou nejlepší pasáž hry v utkání, leč pozdě. Nic na tom nezměnila ani branka domácího Kroneisla, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Utkání tedy skončilo vítězstvím hostujícího Plánu B, a tím si připisuje první body do tabulky 3.C ligy po velmi sympatickém výkonu. Oceňuji fair play přístup k utkání obou týmů, kterým mi řízení utkání značně usnadnili.