Konání: 2017-04-02 20:15:00, Meteor Libeň

Zařazení: 2016/2017 Jaro, 2.B liga, kolo 14

Skóre: 2:5

Skóre v polovině: 1:4

Komentář: Na jedné straně zoufalství, zmar a smutek, na druhé hrdost, euforie a radost, takové pocity se mísily na fotbalovém kolbišti po utkání 14. kola 2. B ligy mezi tymy Les Bizerans a Justiční omyl. Prvních patnáct minut nic nenasvědčovalo tomu, že by si domácí, hrající s početní výhodou, neměli s hostujícím Justičním omylem poradit, zvlášť když se ve 12. minutě ujali zásluhou Urbaczky vedení. Po pravém křídle zatáhl balón Kříž, na hranici vápna ho předložil na střed osamoceně nabíhajícímu Urbaczkovi, a ten z první poslal míč po zemi přesně k levé tyči (1:0). Jako mávnutím kouzelného proutku vše změnila šestnáctá minuta a faul Pavla Kříže těsně před pokutovým územím domácích. Přímého kopu z pravé strany se ujal Adam Kubát, přihrál míč k levé tyči na nehlídaného Jaroslava Štéra, a ten pohodlně skóroval do odkryté levé části branky (1:1). Domácí se z šoku nestačili ještě vzpamatovat a lovili ze své sítě míč podruhé. Adam Kubát vystihl špatnou rozehrávku Les Bizerans na půli hřiště, postupoval kolmo k brance, svedl souboj s posledním bekem, udělal mu kliku po pravé ruce a okamžitě zakončil přízemní ranou z 8-mi metrů ke vzdálenější levé tyči (1:2). Ve 26. minutě zasadil další hřebík do postupně se zavírající rakve opět Adam Kubát, který uzmul míč před vlastní brankou, podnikl slalom mezi čtyřmi hráči soupeře po levém křídle a proti vyběhnuvšímu gólmanovi zakončil přízemní střelou ke vzdálenější pravé tyči (1:3). Ve 28. minutě měli hosté výhodu autového vhazování v těsné blízkosti branky domácích, ten rozehráli svižným hodem mezi nabíhajícího útočníka, bránícího beka a vyběhnuvšího gólmana, míč po několika odrazech propadl před brankovou čáru domácích, kde neměl sebemenší problém do prázdné uklidit Miroslav Baloun (1:4). Snaha domácích o zvrat v utkání vzala za své ve 36. minutě, kdy ztratili míč na útočné polovině, jeden z hráčů Justičního omylu okamžitě vyslal do brejku na půli vyčkávajícího Adama Kubáta, ten nejprve obehrál posledního beka, následně vykoupal patnáct metrů od branky gólmana a zakončil pohodlně do prázdné (1:5). Poslední branka duelu padla v 54. minutě, když Pavel Kříž přihrál míč z levého křídla na střed na Pavla Urbaczku, který se hbitě otočil na pětníku sedm metrů od branky a zacílil přesně k levé tyči (2:5). Utkání ukázalo, že ne vždy početní převaha automaticky znamená zisk tří bodů. Dnes rozhodla pevná půle, velká zodpovědnost všech hráčů při plnění taktických plánů, bojovnost, a taky tolik potřebné fotbalové srdíčko.