Kdo: High Society / Královské Vinohrady B

Zařazení: 2016/2017 Jaro, 2.B liga, kolo 13

Rozhodčí: Military Athletic Club Warrior

Skóre: 2:4

Skóre v polovině: 1:1

Komentář: Za slunečného jarního počasí v pravé poledne se tým Královských Vinohrad sešel k fotbalové bitvě se soupeřem z vyšší společenské vrstvy – High Society. Nutno podotknouti, že borci z Vinohrad již v pátek svedli jednu neméně obtížnou bitvu, která se táhla až do brzkých ranních hodin. Vojtěch Graca – člen černožluté „company“ neodolal vábení slezské Opavy a pátek byl oním dnem, kdy se s ním zbytek manšaftu loučil. Dle kuloárních informací se však většina týmu statečně bila s náporem chmelomoků a zbylo i dostatek sil na mistrovský zápas. Zpět k utkání. I přes veškeré příznivé podmínky pro parádní fotbal ten den, žádný strhují koncert se neodehrával ani na jedné straně. Kvalita fotbalu odpovídala, více než druhé ,třetí lize. Od začátku se domácí chopili neaktivity. Zalezlí na své polovině čekali, co s nimi soupeř provede. Sršňům z Vinohrad však trvalo poněkud déle, než se zahřáli na provozní teplotu, takže prvních 10-15 minut se toho moc nedělo. Kolem projela místní rodinka na bicyklu a postarší dáma na dvoře vyklepávala koberce. Ale ve druhé patnáctiminutovce již si hosté začali vytvářet mnoho šancí, a jen díky domácímu skvěle chytajícímu Králíčkovi jim radost z gólu byla upřena až do 27. minuty. V inkriminovaný moment si Jeník Nádrů z Letů přebral míč a křižnou ránou uklidil merunu přesně k levé tyči bezmocně skákajícího Králíčka. Radost byla veliká a Vinohrady vedly 1:0. Ovšem pravděpodobně krátkodobá nekoncentrovanost, snad i vyplývající ze stále probíhají euforie po nabytí vedení, stála za velmi rychlým vyrovnáním domácích. Sýkora si navedl míč z levé strany a opět diagonální střela zapadla za tyč natahujícího se Míry „Cemroně“ Olšáka. Prakticky hned po vyrovnávající brance bylo první dějství sobotního dramatu ukončeno a oba týmy se rozešly do kabin smírně. Druhý poločas začal podobně jako ten první; hlubokým defenzivním blokem High Society a dobýváním tvrze černožlutými. S přibývajícím časem šancí na straně hostí se jen množilo. Domácí se snažili hrozit z rychlých protiútoků, které však často byly až příliš pomalé. Jen a jen Králíčkovi mohl hostitelský tým děkovat, že do 36. minuty byl stav smírný 1:1. Ve zmiňované minutě David Fischer strhnul vedení na stranu Vinohrad, aby za dalších šest minut Štěpán Furst překrásnou patičkou zařídil náskok již dvoubrankový. Fantastickou desetiminutovou pasáž ze strany hostí zakončil opět David Fischer, který doslova ukradl Pepiku Zázvorovi branku, když doklepl střelu směřující za pravou tyč za brankovou čáru. Hoši si však nic nevyčítali a společně oslavili pohodové tříbrankové vedení. Domácím se ještě ve 48. minutě podařilo zkorigovat na konečných 2:4 brankou Jelínka. Na sobotní oběd se tedy Vinohrady vydaly ve znatelně lepší náladě a se třemi body v kapse z venkovního hřiště. Situace v tabulce 2.B ligy je o to zajímavější, že KV dělí od prvního místa tři body a zároveň od sestupové příčky čtyři. Tahle soutěž bude ještě hodně zajímavá a každý bod se bude počítat!