Konání: 2017-05-21 18:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2016/2017 Jaro, 1. liga, kolo 20

Skóre: 2:1

Skóre v polovině: 1:0

Komentář: Nevídaně strhující zápas měli na svědomí prvoligové týmy FC SION a Borussia Dortšpunt forever. Zatímco domácí drtivě tlačili svého soka do vlastního pokutového území, branky nepřicházely, statistika nastřelených tyčí 6:0 mluví zcela jasně. Velkými hrdiny utkání se stali Zdeněk Klindera na straně domácích, který v 19. minutě zlomil střelecké trápení FC SION a po přihrávce Adama Karáska ze středu hřiště na levou stranu hranice pokutového území, se prosadil razantní umístěnou ranou k bližší levé tyči (1:0) a pokořil skvostně chytajícího Štěpána Šmída, hrdinu hostujícího celku. Štěpán zlikvidoval celou řadu tutovek a dal základ naděje k bodovému zisku, kterou podpořil ve 44. minutě Leon Petrů, který zužitkoval povedeně rozehraný přímý kop Martina Denovského ze 13-ti metrů na levou tyč, a parádním způsobem zacílil patičkou k bližší levé tyči (1:1). Poslední slovo však měli domácí, kteří sedm minut před koncem pokořili obranu hostí podruhé. Střelu Adama Karáska z levé strany hranice vápna dokázal gólman Šmíd vyrazit, avšak pouze ke vzdálenější pravé tyči, u níž stál nikým nehlídaný Jakub Čejka, který dorazil balón do prázdné (2:1). Dělba bodů ve prospěch domácích byla zcela zasloužená, hosté však nebyli od "překvapení" v podobě bodového zisku daleko.