Zařazení: 2016/2017 Podzim, 1. liga, kolo 6

Rozhodčí: TJ Tvoja Mama

Skóre: 3:7

Skóre v polovině: 0:4

Komentář: Třetí říjnová neděle nabídla týmům FC Texas Nové Strašecí a Chodov příležitost zahrát si po dlouhé době za příjemného počasí. Oba týmy po celý zápas prokazovaly vysokou technickou zdatnost, nebyla nouze o velmi pohledné kombinace a rychlé narážečky. První půli jasně ovládli hosté z Chodova a zajistili si čtyřbrankové vedení. Skóre otevřel v páté minutě Christopher Theodoropulos, s nímž si hlavně v první třicetiminutovce domácí obrana vůbec nevěděla rady. Po vyrovnané pasáži navýšil v 18. minutě na 2:0 pro Chodov Jaromír Ondra. V závěru první půle pak hosté využili taktického výpadku domácích a dvěma slepenými góly řeckého legionáře Chrise a Josefa Hejného zvýšili na 4:0. Dlouhé poločasové diskuse nad taktikou do druhé půle domácím ovoce nepřinesly. Josef Hejný se prosadil podruhé ve 33. minutě, bleskově na něj pak navázal Jaromír Ondra, který taktéž svým druhým gólem zajistil chodovským šestibrankový náskok. Teprve za stavu 0:6 začali domácí mladíci hrát s lehkostí a bez bázně a obraz hry se rázem proměnil. Hrálo se ve vysokém tempu "nahoru dolů" a přicházela jedna gólová šance za druhou, a to na obou stranách hřiště. Domácí ve druhé půli táhl výtečným výkonem Šimon Scharf, který se poprvé prosadil ve 37. minutě, aby pak ve 47. minutě chladnokrevnou bombou do šibenice proměnil pokutový kop nařízený po hře rukou jednoho z hostujících obránců. Hosté, kteří jako by se tou dobou už viděli s třemi body v kapse, nechávali svou defenzívu hodně otevřenou, dalším inkasovaným gólům však zabránil výborný Roman Soukup. Naději na heroický obrat vykřesal pro domácí v 55. minutě Kryštof Humpl, hosté z Chodova si však již poslední pětiminutovku zkušeně pohlídali a po dokonání hattricku Jaromíra Ondry v posledních vteřinách zápasu mohli slavit zasloužené vítězství 7:3. Na závěr nutno dodat, že se oba týmy i přes vysoké tempo hry zdržely přílišné hrubosti i jakýchkoliv projevů nesportovního chování, za což jim patří dík rozhodčího.