Zařazení: 2015/2016 J, 1. liga, kolo 20

Rozhodčí: Parma AG

Skóre: 8:2

Skóre v polovině: 4:1

Komentář: Nápoje přivítaly na Děkance sestupující Ambassadors, kteří opouští nejvyšší soutěž po dlouhých šesti letech. Při pohledu na tabulku se zdá, že se Ambassadoři s první ligou neloučí důstojně - pouhé dvě výhry v sezoně a devět, respektive s odpočtem za nepískání šest získaných bodů naznačují velmi zpackanou sezonu, nicméně proti Nápojům sehráli černobílí důstojné utkání. Domácí Nápojáři, kteří ještě předloni hráli třetí ligu, začali produktivně a ještě než jsem coby pomocný rozhodčí stačil přijít (podobně jako nebohé sudí Pilného a Jecha mě lákali neznámí osvěžovači na švestkový čaj..), vedli v osmé minutě 3:0. V bráně hostí se rozkoukával Patrik Holec, který byl dopsán na soupisku v termínu "last minute" a je mu ke cti, že třígólové přivítání v první lize s ním nezacloumalo a postupně se rozchytal ke slušnému výkonu. Stejně s ním svůj projev zvedli i Ambassadoři a po několika nevyužitých šancích snížili na 1:3. Byli to ale domácí borci, kteří si ještě do přestávky vzali zpět třígólové vedení a zápas po pauze rozhodli. Výsledek 8:2 je možná pro hosty příliš krutý, ale odpovídá statistice, v níž mají Ambassadoři suverénně nejpropustnější obranu v první lize. Slušné a fair utkání dvou prima mančaftů, za Parmu AG Jan Pěruška.