Konání: 2016-05-01 21:00:00, Hostivař (31x43)

Zařazení: 2015/2016 J, 1. liga, kolo 17

Skóre: 5:2

Skóre v polovině: 3:2

Komentář: 17. kolo nejvyšší soutěže PKFL svedlo dohromady lídra soutěže, FC Hoblinu Jižák, a na čtvrtém místě postavený Red Team. Do utkání hraného za umělého osvětlení na hostivařském pažitu lépe vstoupili favorizovaní domácí, kteří se již ve 3. minutě duelu ujali vedení. FC Hoblina Jižák se kombinační hrou dostala ke střele z pravého křídla, jíž gólman Růžička zneškodnil, ale na dorážku ze středu hřiště k levé tyčce, kterou měl na svědomí Zdeněk Navrátil, již nestačil (1:0). V sedmé minutě ukázal Lukáš Dratva svůj pověstný dynamit v noze. Z dobrých 12-ti metrů napřáhl a tvrdou přízemní ranou doprostřed branky pokořil hostujícího gólmana (2:0). Ve 12. minutě Lukáš svoji lávu v krvi ukázal podruhé, když z velmi obdobného místa jako v prvním případě zacílil k levé tyči a byla z toho opět branka (3:0). Kdo si myslel, že v tento moment je o zápase a dělbě bodů rozhodnuto, šeredně se mýlil. Ve 14. minutě zahrál hostující Martin Kožíšek rohový kop z pravé strany na přední tyč, kde míč tečí ke vzdálenější tyči usměrnil Lukáš Přibyl (3:1). Kontaktní branka z pohledu Red Teamu přišla záhy v minutě patnácté. Jeden z hostujících hráčů posunul míč z levého křídla na střed na zcela volného Anatoliye Popovyche, který míč potáhl na hranici vápna a následně zakončil přízemní střelou přesně k pravé tyči Pacákovi branky (3:2). Tento stav vydržel až do minuty 41., kdy se skóre měnilo opět v neprospěch hostujícího celku. Brankář Růžička vykopl míč na střed hřiště, kde se nechal soupeřem přeskočit Jie Huang, balón se následně během sekundy dostal na hranici vápna na nohu Lukáše Dratvy, který přízemní střelou ke vzdálenější pravé tyči završil hattrick (4:2). Konečnou podobu výsledku dal v minutě devětačtyřicáté Pavel Malý, který zužitkoval únik středem hřiště, když si posunul míč na levé křídlo před chybně vyběhnuvším gólmanem a následně zakončil do zcela opuštěné klece (5:2). Domácí si na své již velmi příjemné dvaačtyřicetibodové konto připsali důležité tři body v honbě za titulem, hosté se naopak po šesté prohře v sezóně musí obávat o udržení čtvrté pozice, jelikož je z pátého místa dohání v poslední době ve velké pohodě hrající FT Razors. Utkání rozhodla vynikající produktivita Lukáše Dratvy a větší chuť a odhodlání po vítězství domácích.