Konání: 2014-10-11 10:00:00, ZŠ Klausova

Zařazení: 2014/2015 P, 3.B liga, kolo 5

Rozhodčí: Deleg. PKFL

Skóre: 2:0

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: V 10:00 bylo na hřišti jen jedno mužstvo, ale domácí po padesátikilometrové cestě chtěli hrát fotbal, a tak blahosklonně počkali, až se hosté shromáždí a převléknou. Na Velké Ohradě byl odehrán pohodový sobotně-dopolední zápas za příjemného podzimního počasí. Oba týmy chtěly hrát fotbal, a tak byla k vidění řada zajímavých kombinací nebo individuálních akcí. Na jedničku to ale nebylo ani z jedné strany, na to by balon musel létat po hřišti trochu rychleji... Úvod zápasu byl ve znamení aktivity domácího Texasu, což bylo dáno nemožností střídat na straně Pony. Postupem času se pak i hosté dostali více do hry a paradoxně jejich brejky byly nebezpečnější, než trochu jalové postupné útoky domácích. Ve druhé půli bylo zřejmé, že hlavní otázkou bude, jestli Pony vydrží se silami. Plusovým bodem pro hosty je, že i když už sil moc neměli, nehráli žádný antifotbal, ani nezdržovali, ale naopak i nadále se snažili využívat možností k rychlým brejkům. To je však stálo další síly, a tak minutu od minuty byla jejich obrana prostupnější. Texas měl několik vyložených šancí, které neproměnil, ale i Pony mělo řadu šancí na to, aby šlo do vedení. O výsledku nakonec rozhodly dva góly v 57. a 58. minutě. Texas si zasloužil vyhrát z toho pohledu, že hrál po celou dobu zápasu, nepanikařil a prostě si na ten gól, vyjadřující převahu jedného muže na střídání, počkal. Z pohledu herního projevu obou týmů i průběhu zápasu by nicméně remíza byla spravedlivější, ztratit bod v samém závěru je pro Pony až příliš, příliš kruté.