Zařazení: 2014/2015 P, 1. liga, kolo 1

Rozhodčí: Hells

Skóre: 0:5

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: První kolo nové sezóny věhlasné PKFL k sobě přivedlo týmy Black b!tches (domácí) a Chodov (hosté). Utkání se hrálo na vodou nasáklém, ale jinak kvalitním hřišti v Křimicích. Již v první minutě se k míči dostal hostující Josef Hejný a díky chybě obrany a kluzkého hřiště otevřel skóre, tedy 0:1 pro Chodov. Brzký gól v síti domácích určil rámec zbytku utkání. Na míči silnější hosté se tímto dostali, tak říkajíc, na koně a svůj tlak proměnili ve 2 góly v rozmezí 5 minut. Nejprve ve 13. minutě skóroval Jiří Brož a v 18. minutě aktivní útočník hostů Jaromír Ondřej. Celý první poločas se obešel bez tvrdších faulů. Zákrok na hraně žlutého varování převedl obránce Chodovu až v samém závěru první půle. Žlutá karta nebyla udělena z důvodu teprv prvního vážnějšího prohřešku týmu Chodova, hráč byl slovně napomenut a tím se situace uzavřela. Přímého kopu se zhostili domácí nápaditím způsobem a rozehrávku nakrátko proměnil krásnou střelou zpoza vápna Matěj Linek (30+1. minuta) a určil tím poločasové skóre 1:3 pro domácí. O přestávce se počasí obrátilo k fotbalistům zády a začalo intenzivně pršet. Bohužel se z tohoto důvodu začaly na stranách obouch týmů kupit nepřesnosti a technické nedokonalosti. V 39. minutě tohoto faktu využil Jaromír Ondřej a dal tak již svůj druhý gól. Skóre 1:4. Hosté se tříbrankovým náskokem nechali lehce ukolébat. V otevřené obraně si našel prostor dobře ofenzivně hrající Jan Šuchma a za přispění šťastné klíčky snížil v 47. minutě na 2:4. Zbytek utkání se hrál v otevřeném ofenzivním stylu a často se tedy před oba brankáři ocitali útočníci v jasné přesile. V těchto situacích trochu šťastnější hosté přidali ještě dva góly. V 54. minutě Jan Pavlacký a v 58. minutě Josef Hejný. Tím uzavřeli skóre zápasu na 2:6. Zvítězil tedy tým Chodova. Dobře hrajících individuit by se v obouch týmech našlo na víc zápasů PKFL, ale nejlepší mohou být zvoleni jen dva. Na straně domácích jsem jako hvězdu zápasu určil kapitána Tadeáše Peřinu, který předváděl nejvíce hru ve stylu fair-play a týmu Black b!tches svým přehledem na hřišti hodně pomohl. Za tým Chodova byl zvolen Josef Hejný, který svou pohotovostí a technickým umem nejvíce zaměstnával obranu domácích a nebýt brankové konstrukce, tak by mohl vstřelit i hattrick. Poděkování patří oběma týmům, které předvedly fotbal ve stylu fair-play a prokázaly se kvalitním výkonem. Případné nejasnosti nebo protesty byly v klidu na místě vyřešeny bez větších problémů. Přejeme týmům hodně štěstí v první lize PKFL. Rozhodčí Hell Spartans Matyáš Peterka Martin Bašta