Kdo: BK Roura Fellas / Borussia Dortšpunt

Zařazení: 2023/2024 Podzim, 1. liga, kolo 5

Rozhodčí: František Novotný

Skóre: 4:1

Skóre v polovině: 2:0

Komentář: Ve větrném sobotním odpoledni se ve velmi očekávaném souboji střetly dva výběry s mistrovskými ambicemi, a to obhájce titulu Roura Fellas a ambiciózní Borussia Dortšpunt. Úvod utkání patřil domácímu výběru, který se lépe pohyboval na malém prostoru hřiště na Děkance. Útočníci trhali svými náběhy obranu Borussie a větrali rukavice brankáři Stehnovi. První závar hosté ještě přežili, nicméně pár minut poté poprvé kapitulovali, když odražený míč napálil zpoza pokutového území do sítě Dvořáček. Borussii se i poté nedařilo eliminovat útočné choutky Roury, z čehož pramenila druhá trefa domácích, kdy se dorážkou na hranici sebeobětování prosadil Seitl. Do poločasové přestávky si tak domácí odnesli dvoubrankový náskok. Do druhého dějství vstoupil hostující výběr jako pokropený živou vodou, žlutých dresů bylo najednou plné hřiště. Aktivita také nedlouho na to přinesla své ovoce, když se po standardní situaci prosadil Maršál a snížil na rozdíl jedné branky. Na hřišti se začalo mírně přiostřovat, nicméně nic co by se zásadně vymykalo standardům. Bylo vidět, jak moc oba týmy chtějí vyhrát. Aktivitu a tlak hostujícího týmu přerušila šarvátka mezi domácím štírkem Seitlem a kapitánem hostí Petrů. Ve 42. minutě využil další nedůslednosti hostující obrany Seitl a upravil skóre na 3:1. Borussia soupeře přitlačila, hodně aktivní při rozehrávce byl i brankář Stehno, nicméně ani tak jistého Orlicha v brance Roury podruhé nepřekonali. Naopak na druhé straně utekl při dalším z mnoha brejků Dvořáček a tvrdou ranou propálil Stehna počtvrté, čímž stanovil konečné skóre utkání na 4:1. Troufám si říct, že další souboj těchto týmů v jarní části soutěže bude velmi zajímavý.