Konání: 2012-10-07 14:00:00, ZŠ Mendelova

Zařazení: 2012/2013 P, 1. liga, kolo 4

Rozhodčí: Robert Kvacskai

Skóre: 3:4

Skóre v polovině: 2:3

Komentář: Další ze seriálu rychlobluslařských závodů, kde chyběla jen Sáblíková. Na Mendelce po dešti by určitě udělala další světový rekord. Pro obě mužstva to však bylo stejné (opět tedy připomínám, že hřiště je zejména v takovém stavu na hraně regulérnosti a hrozí zranění). Hoblina zprvu vytěžila během sedmi úvodních minut z kombinační převahy dva góly a vedla 2:0. Potom ale trestuhodně otevřela obranu, nechala Black Bitches nadechnout, ty se zlepšily a už na konci poločasu byl stav zápasu 2:3 pro hosty. V druhé poločasu opět tlačili domácí. Zlomový okamžik přišel ve 45. minutě, kdy podle mého názoru zahráli hosté rukou ve vápně a kopala se penalta. Jinak výborný David Dratva trefil jen tyč a zanedlouho Bitches proměnily brejk a zvýšily na 4:2. I tak nakonec po krásné akci na tři doteky vzduchem Hoblina snížila Lukášem Černým, ale srovnat se jí nepodařilo.