Zařazení: 2015/2016 J, 2.B liga, kolo 18

Rozhodčí: Justiční omyl

Skóre: 3:4

Skóre v polovině: 3:0

Komentář: V neděli 8. 5. 2016 se za krásného slunného počasí na hřišti Jažlovická odehrálo 18. kolo 2.B ligy mezi celky Fc Jižní nářez a Parma AG. Předzápasové prognózy hovořily lépe pro hostující Parmu AG, která se v tabulce nacházela na 10. příčce se dvoubodovým mankem na deváté místo zajišťující záchranu v druhé lize. Poslední Fc Jižní nářez na devátou příčku ztrácel před utkáním bodů devět, a tak jedině výhra mu dávala naději nad odvrácením sestupu. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se již po devíti minutách hry ujali vedení. Po chybném střídání Parmy AG se sám s míčem na pravé straně vápna ocitl Strnad, který trefil levou tyč, od níž se míč odrazil do paty gólmana Honse a od ní putoval za brankovou čáru (1:0). Ve dvacáté minutě to bylo z pohledu domácích ještě veselejší. Tomáš Strnad zpracoval přesný výkop gólmana Smolíka na levém křídle, udělal kličku do středu hřiště, čímž se zbavil dvou bránících hráčů Parmy AG a následně zakončil z hranice pokutového území angličanem o levou tyč (2:0). V defenzívě hostí to hořelo, a tak nikoho z přihlížejících nemohlo překvapit, když ve dvaadvacáté minutě zvyšoval na rozdíl tří branek Ondra Radev. Ondra u levé tyče branky hostí pohledně zpracoval na pětníku centr z poloviny hřiště od svého spoluhráče a zakončil přízemní střelou přesně ke vzdálenější pravé tyči okolo stojné nohy brankáře Honse (3:0). Poločasové skóre tak zcela po zásluze vyznělo pro domácí. Hra v úvodu druhé půle vypadala zcela identicky jako ta, kterou týmy praktikovaly v průběhu prvního dějství, a tak nebylo důvod pochybovat o tom, že se z konečného vítězství budou radovat domácí. Ve 49. minutě se po chybě při střídání Fc Jižního nářezu dostal do úniku od poloviny hřiště Michal Monoszon a proti vybíhajícímu brankáři pohotově a milimetrově zakončil z dobrých deseti metrů přesně do pravé šibenice (3:1). Velký, zcela neočekávaný a šokující zvrat přišel v posledních čtyřech minutách hry. Nejprve v 57. minutě utkání zavelel ke kontaktní brance Tomáš Hakl, který tvrdou ranou doprostřed branky dorazil střelu Michala Monoszona ze středu hřiště (3:2). Poté minutu před koncem po rychlém kontru, kdy míč putoval ze středu hřiště na levé křídlo, odkud se po střele a zákroku brankáře dostal míč na pravou stranu k noze Jakuba Trefného, jenž přesně umístěnou střelou k bližší pravé tyči vyrovnal stav utkání (3:3). V poslední minutě zkázu a neskutečný obrat dokonal svoji druhou brankou v zápase Tomáš Hakl. Velkou měrou se na brance podílel Michal Monoszon, který na levé straně u brankové čáry obehrál posledního beka a předložil míč na středu vápna stojícímu Haklovi, který zacílil k pravé tyči Smolíkovi branky (3:4). Krátce poté následoval konečný hvizd a potvrdila se slova kladenského hokejového útočníka Jiřího Kuchlera, že hrát a bojovat až do poslední minuty se vyplatí, když po totožném vývoji skóre porazili v prosinci 2010 na venkovním hřišti HC Energii Karlovy Vary.