Superliga

Na konci srpna se rozběhne již šestý ročník Superligy, nejvyšší české soutěže v malém fotbale. Jedná se o celoroční soutěž reprezentačních výběrů oblastních svazů, které jsou členy Asociace malého fotbalu. Novinkou je rozdělení superligy na západní a východní část - každou z nich bude hrát šest týmů, čtyři nejlepší postoupí do play-off. Jedním ze tří nováčků rozšířené soutěže bude i tým Pražské klubové fotbalové ligy (PKFL), který bude hrát pod názvem SC Koráb Praha. Jak už název napovídá, naším domácím útočištěm se stane libeňský areál na Korábu.

Úvod naší premiérové sezony bude ostrý, čeká nás totiž pražské derby s výběrem Hanspaulské ligy. Ta tradičně patří k hlavním favoritům na titul a určitě bude chtít odčinit "až" třetí místo z loňské předčasně ukončené sezony. V derby budeme domácím týmem a našeho soupeře přivítáme v neděli 30. srpna od 19h na Korábu. Současně to bude zahajovací utkání celé superligové sezony.

Následně nás čeká výjezd do Kolína (úterý 15. září od 19h), přivítáme doma Příbram (úterý 22. září od 19h), zavítáme do Plzně (pondělí 5. října od 19h) a budeme hostit Most (pondělí 12. října od 19h). Do konce roku nás pak čeká ještě odveta pražského derby (neděle 25. října od 19h) a domácí zápas s Kolínem (pondělí 2. listopadu od 19h). Zbylé tři zápasy nás čekají na jaře 2021.

Sportovním manažerem našeho týmu je Kuba Kotek, který během uplynulých měsíců dal dohromady silný a doufejme že i konkurenceschopný tým. Přestože budeme v soutěži nováčkem, naším cílem je postoupit do play-off a poměřit síly s některým z našich moravských soupeřů.

Cestou ke splnění cíle je i fanouškovská podpora, zejména během domácích zápasů. Proto neváhejte a přijďte podpořit náš výběr!

Více info na superliga.cz.