Zimní turnaj ovládla Borussia Dortšpunt

01.03.2023

 

Stejně jako v loňském roce putuje trofej pro nejlepší tým Zimního turnaje do týmu Borussia Dortšpunt. Vitězství v turnaji je zároveň vstupenkou na Český národní pohár 2023, který se letos koná v Ostravě. 

První semifinále bylo napínavé do samé koncovky a o postupujícím rozhodly až penalty. V těch se více zadařilo Red Teamu, který s výhrou 3:2 kráčel do finálového zápasu. V druhém semifinálovém zápase vyzvala prvoligová Borussia třetiligový LitrpůlFC. Divácky atraktivní utkání, ve kterém oba týmy zvolily jinou taktiku, bylo po výborném výkonu brankáře Borussie výsledkově šťastnější pro tým obhájců titulu (2:0). 

V zápase o 3. místo dosáhli na bronzovou příčku LitrpůlFC, kteří porazili PK Huňáč 4:2. Finálové klání přineslo po zodpovědném výkonu obou mužstev jediný gól do sítě Red Teamu, a tak Borussia po roce opět mohla zvednout nad hlavu pohár pro nejlepší tým. Fotky z průběhu celého finálového dne najdete ZDE.

O titul nejlepšího střelce se nakonec spravedlivě podělili Pavel Osmančík z Borussie s Tomášem Rossmannem z Red Teamu. S kluky připravujeme rozhovor, na který se můžete v dohledné době těšit.

Výsledek turnaje okomentovali vedoucí týmů, na celkové hodnocení jsme se zeptali i vedení a rozhodčích. 

Hodnocení účastníků Final 4:

Leon Petrů - Borussia Dortšpunt

Jsme moc rádi, že se nám povedlo Zimní turnaj znovu obhájit. Všichni hráči předvedli parádní týmovou jizdu a to nám přineslo prvenství. Soupeři měli velkou kvalitu, o to víc je to cenné vítězství a radost z postupu na ČNP do Ostravy.

Matěj Lačík - Red Team

S konečným druhým místem spokojení nejsme, protože naším cílem bylo celý ZT vyhrát. Na druhou stranu musíme přiznat, že můžeme být po průběhu především semifinále rádi za druhé místo. V průběhu obou dvou zápasů jsme se totiž nedostali do pořádného zápasového tempa, což vyústilo v náš postup do finále až po penaltovém rozstřelu. Ve finále jsme naneštěstí pokračovali ve výkonu ze semifinále a po darování šance ke skórování soupeři se zbytek zápasu odehrál už bez tutových šancí.Konečně umístění nám tedy dodává motivaci do příštího ročníku, abychom konečně celý turnaj vyhráli.

Taras Vatral – PK Huňáč

Každá zkušenost, buď dobrá nebo špatná, je vždy ku prospěchu a poučení. Jelikož jsme se umístili těsně pod stupni vítězů, tak se do budoucna budeme muset poučit z chyb a v dalším Finalfour podat o něco lepší výkon.

Daniel Šírl - LitrpůlFC

Na turnaji jsme se dostali na “bednu” vítězů, kdy jsme obsadili krásné třetí místo. Poradili jsme si s PKUK v souboji o třetí místo, který hrál v plné síle. Musíme umístění hodnotit pozitivně, protože jsme se dostali mezi nejlepší týmy turnaje jako je Red Team, Borussie a PKUK. Tyhle týmy hrajou každý rok v nejvyšší soutěži o titul, myslím si, že i Borussie to s námi neměla úplně jednoduché. Za celý turnaj bych chtěl klukům poděkovat, protože každý tomu dával více než 100%. Za to jim patří obrovské díky!!!
 

Hodnocení vedení:

Lukáš Zahradníček - předseda: 

Pro nás jako vedení byl Zimní turnaj poprvé. Na začátku se naskytla možnost oslovit i týmy z Hanspaulky, od které jsme nakonec upustili, jelikož bychom nestihli turnaj včas připravit. Z důvodu počtu 12 týmů jsme se rozhodli pro dvě skupiny se 6 účastníky, aby týmy odehrály co nejvíce zápasů, a mohly poměřit síly s týmy napříč ligami.

Z mého pohledu se turnaj celkově povedl a dal nám opět mnoho zkušeností a témat k vylepšení. Například příště musíme dobře zvážit, zda dává smysl pro všechny, aby hrály týmy z nižších lig proti favoritům celé soutěže. Tzn. týmům, které dělají maximum, aby se dostali na Český národní pohár. Možná příště zkusíme jiný systém turnaje.

Děkuji všem za fajn zimní turnaj a již teď se těšíme na další.

Hodnocení rozhodčích:

Filip Černý - manažer rozhodčích:

Z mého pohledu se Zimní turnaj nesl v duchu fair play, až na jediný okamžik, kdy bylo nutné udělit ČK a následně i stopku na 4 zápasy za úder hlavou.

Co se týká průběhu skupin, od prvního zápasu se projevoval rozdíl mezi týmy a věřím, že příští Zimní turnaj bude co do počtu účastníků ještě hojnější, a díky tomu bude možné zajistit více vyrovnanějších zápasů již ve skupinách. 

Samotné finále pak bylo oslavou fotbalu, střetli se dva největší favorité s nejlepšími střelci celého turnaje. Určitě překvapením turnaje je Litrpůl, který přehrál o 3 místo prvoligový Huňáč, který smolně nepostoupil do Finále na penalty, a to se na něm mohlo podepsat v zápase o 3. místo.

Michal Košťál:

I letošní ročník turnaje ukázal velkou kvalitu. Všechny zápasy, které jsem odřídil, měly úroveň a vyvrcholením bylo samozřejmě final 4, ve kterém všechny mužstva makaly na doraz, a tak by to mělo být. Mé zápasy final 4 byly napínavé, plné soubojů, krásných gólových příležitostí a nádherných branek. Padla také jedna žlutá karta a kopaly se i penalty, takže za mě super turnaj ze vším všudy, a pokud mohu gratuluji vítězům a čest poraženým;-)

 

Autor: Barbora Klečková

 

Všechny novinky