Zimní turnaj je za polovinou zápasů základních skupin

24.01.2024

 

Před námi je poslední lednový víkend, a to znamená, že Zimní turnaj už je za polovinou zápasů v základních skupinách. 

Ve výkonnostně nejsilnější skupině ZT A je souboj na prvních čtyřech postupových místech zatím neskutečně vyrovnaný. PK HUŇÁČ po porážce v prvním kole naskočil na vítěznou vlnu a v uplynulých dvou kolech nastřílel 14 gólů. Nejprve byli v jejich síti lapeni Blyskavka F.C., kteří ve druhém kole odcházeli s výsledkem 0:8, o víkendu je nezastavili ani FC Inter Ganichi, kteří prohráli 0:6. Na Inter si vyšlápli i FK AVANGARD, kteří je v 2. kole porazili 1:4. AVANGRADI skončili až na kopačkách loňského šampióna Borussie Dortšpunt, která nenechala nic náhodě, a připsala tři body do tabulky za vítězství 3:1. Borussia body potřebovala, protože v předchozím kole ztratila ve vyrovnaném utkání s Red Teamem po porážce 2:5. Red Team urval cennou výhru s Blyskavkou, když v neděli dotahoval za stavu 0:3, nakonec byl ale šťastnějším týmem a bral všechny tři body za výhru 4:3.

 

Ve skupině ZT B přineslo druhé a třetí kolo menší gólovou jízdu než kolo úvodní. Dirty Bastards nejprve nestačili na LitrpůlFC a podlehli 1:4, pořádně nabito pak měli v neděli, kdy vyprovodili ÚŽASný Bar Chýše ZT 2:8. LitrpůlFC nezaváhal ani v dalším zápase, kde jim sice statečně vzdorovali Legion Aliena B, ale nakonec to stačilo pouze na výsledek 6:4 pro domácí Litrpůl. Legion Aliena nebodovali ani v 2.kole v zápase proti FC PUAH. Ten musel být z důvodu vážného zranění brankáře PUAHU ukončen a následně kontumován ve prospěch FC PUAH. V utkání s Mazurkou pak PUAH těsnou prohrou 0:1 ztratil třetí místo v tabulce a bude se o postup prát v dalších zápasech. Mazurka přidala víkendovou výhru 3:2 nad ÚŽASný Bar Chýše a brala body v obou kolech.

 

Skupina ZT C je po 3. kole bohužel o jeden tým chudší, protože MAC Warrior se rozhodli v turnaji dále nepokračovat. I tady je boj o postupové příčky stále otevřený, aktuálně si vedou nejlépe FC Vyhaslé hvězdy. Ti sice nejprve remizovali s druhým týmem tabulky Mladí a Perspektivní 1:1, hned v následujícím kole si ale vychutnali Peru FPF 5:1. Mladí a perspektivní minulé kolo odpočívali a zapsali kontumační výhru díky odstoupení Warriorů. Ti už kontumací obdarovali i Fk Zakarpattya, kteří pak v následujícím kole zvládli obrat Pivnou partu výsledkem 4:3, a v tabulce jim momentálně patří třetí místo. Pivná Parta uhrála ještě remízu 1:1 s Peru FPF a oba týmy mají v tabulce po čtyřech bodech.

 

Autor: Barbora Klečková

Všechny novinky