Zimní turnaj 2024 odstartoval

10.01.2024

 

O víkendu proběhly první zápasy letošního Zimního turnaje a jednotlivé týmy začaly postupně prověřovat své soupeře.

Skupinu A zahájilo střetnutí ambiciózních PK HUŇÁČFK AVANGARD. Hunáči na nic nečekali a do zápasu vlétli bez zábran, nicméně první gól zaznamenal po postupném zvyšování tlaku soupeř. V druhém poločase přidali AVANGARDI trpělivou hrou ještě 4 góly a první tři turnajové body zaslouženě náleží jim. Na loňské i předloňské šampióny, Borussii Dortšpunt, si chtěla vyšlápnout Blyskavka F.C., která aktuálně vévodí 2.A lize, ale Borussie nenechala nic náhodě a začala vítězstvím 2:0. Vyrovnanou partii sehrál leader 2.B ligy, FC Inter Ganichi s dalším turnajovým matadorem, Red Teamem. V zápas, kterému by možná více slušela remíza, ale Red Team doplatil na střelecké nepřesnosti a soupeři tak zapsali ři body díky nejtěsnější možné výhře 1:0.

To ve skupině B byla k vidění opravdová gólová nadílka. Favorizovaný LitrpůlFC nenechal nikoho na pochybách a FC PUAH vyprovodil přídělem 17:2. Podobně se nemazali loňští účastníci turnaje, Dirty Bastards, s Mazurkou, kterou nekompromisně přejeli 13:0. Nejvyrovnanější souboj nabídl zápas týmu ÚŽASný Bar Chýše, které už známe z loňska, a turnajových nováčků, Legion Aliena B. Domácí začali úspěšněji, nicméně hosté se dokázali do zápasu vrátit a dohnat třígólovou ztrátu, do šaten tak odcházeli se zaslouženou remízou 3:3.

Skupinu C na poslední chvíli doplnil tým Vyhaslých hvězd, ale jejich střetnutí s Pivnou partou uvidíme až 11.2. Mladi a perspektivni zahájili svou cestu turnajem výhrou nad Fk Zakarpattya 5:1. Pro oba týmy je to turnajová premiéra a jsme zvědaví, jak si povedou dále. Klání mezi PERU FPF a MAC Warrior, kde peruánským nechtěl nechat Warriorům nic zadarmo, ale odcházel poražen 1:3 souhrn prvního kola uzavírá.

Kdo potvrdí formu z úvodních zápasů? Dočkáme se opět dvouciferných výsledků? 2. turnajové kolo začíná už tento pátek, nechme se překvapit, co nám přinese.

 

Autor: Barbora Klečková

 

 

Všechny novinky