Zimní turnaj 2023 zahájen

10.01.2023

 

Letošní ročník Zimního turnaje má za sebou první víkendové zápasy ve skupinách. Odstartoval tak zimní program, který vyplní soutěžní pauzu PKFL. Ani tentokrát se nám nevyhnuly drobné výzvy v podobě ladění povolené zápasové obuvi s ohledem na pravidla jednotlivých hřišť a bezpečnost a zdraví hráčů, nebo odhlášení týmů na poslední chvíli. Vše se ale podařilo dohodnout, volné místo obsadit a turnaj běží na plné obrátky. 

 

O vítězství se letos popere 12 týmů, které jsou rozlosovány do dvou skupin. Hraje se systémem každý s každým a čtyři týmy z každé skupiny postoupí do vyřazovacích bojů. Finále a zápas o třetí místo jsou naplánovány na sobotu, 25.února. Pojďme si obě skupiny krátce představit. V každé skupině jsou čtyři týmy, se kterými se setkáváme v hlavní soutěži, tři týmy „zvenku“ a jeden úplně nový tým.

 

Ve skupině A se představí Red Team, aktuálně druhý tým nejvyšší ligy, společně s Pivnou Partou, která vévodí tabulce 2.A ligy. S těmi se dobře znají High Society, kteří se pohybují ve stejné lize v druhé polovině týmů. Formu zde prověří také kluci z Mazurky z 3.A ligy. Šestici doplňují loňští účastníci čtvrtfinále ÚŽASný Bar Chýše a další pravidelný účastník MAC Warrior.

 

Ve skupině B se pokusí prohnat PK HUŇÁČ soupeře z 1.ligy Borussii Dortšpunt, která přezimuje v nejvyšší soutěži na třetím místě. 2.B ligu reprezentuje Judo club Jenis a ukázat se bude chtít i lídr 3.A skupiny LitrpůlFC. Skupinu doplňují Dirty Bastards ze 4.C Hanspaulské ligy a Strážci Galaxie, kteří si založili úplně nový tým.

 

První kolo turnaje bylo výsledkově a herně vyrovnanější ve skupině A. Vyjma zápasu, ve kterém Red Team převálcoval Mazurku, a sám nastřílel stejný počet gólů, na které se v dalších dvou zápasech složily všechny týmy. Body berou po vyrovnaném zápase s High Society ÚŽAsný bar Chýše a Mac Warrior, kteří obrali dobře hrající Pivnou partu. V obou případech skončila utkání 5:4.

 

Ve skupině B byly výsledky o dost jednoznačnější. PK HUŇÁČ převálcoval Judo club Jenis 13:0 a Borussia Dortšpunt nedala po zbytečném vyloučení hráče Strážců Galaxie domácím žádnou naději a nadělila soupeři 18 gólů. (0:18).

Všechny novinky