Zimní turnaj 2023 jde do finále

23.02.2023

 

Zimní turnaj má před sebou poslední zápasový den, ve kterém se rozhodne, kdo se stane letošním králem zimní sezóny a postoupí na Český národní pohár. Vidět a podpořit nejlepší celky můžete tuto neděli, 26.2., od 14:00 na hřišti ZŠ Plamínkové.

Čtvrtfinálová klání dopadla nakonec lépe pro týmy z PKFL a nedělní Final 4, slibuje zajímavou podívanou s pořádnou dávkou kvalitního fotbalu. Nejlehčí cestu do semifinále měl ve čtvrtfinále PK HUŇÁČ, kterému se nesešli soupeři z Pivné party, a zápas byl kontumován ve prospěch Huňáčů. Souboj Red Teamu a Dirty Bastards byl do poločasu vyrovnaný, pak ale Red Team šlápl na plyn a přejel soupeře vcelku jednoznačně 9:2. To ÚŽASný Bar Chýše dokázal držet krok s obhájci titulu Borussií Dortšpunt jen v úvodu zápasu a do turnajového skóre zapsal porážku 11:3. Výsledkově nejvyrovnanější byl poslední čtvrtfinálový zápas, který bojovností a důrazem vykročil do semifinále LitrpůlFC, který soupeře z MAC Warrior porazil 3:1.

Pojďme si týmy Final 4 přiblížit optikou čísel a statistik.

Nejvíce gólů rozdala Borussia (62), která jich zároveň s PK HUŇÁČ nejméně obdržela (6).

Tabulce střelců vévodí Red Team díky Tomáši Rossmannovi, který má na kontě 19 gólů, na paty mu šlape Pavel Osmančík, který nastřílel jen o gól méně. 

1. Rossmann Tomáš (Red Team) - 19 gólů    

2. Osmančík Pavel (BDŠ) - 18 gólů    

3. Letko Roman (Pivná parta) - 11 gólů

Na děleném 4. až 6. místě s 10 góly na kontě jsou aktuálně Jireček Ondřej (LitrpůlFC), Novák Petr (BDŠ) a Jirák Lukáš (Red Team) 

Vše je tedy ještě otevřené a v neděli se máme na co těšit ;-)

 

S vedoucími postupujících celků jsme připravili mini rozhovor:

1) Jak hodnotíte dosavadní výkon týmu v turnaji?

Taras Vatral, PK HUŇÁČ: 

Výkony týmu hodnotím tak na 85 %, v něčem máme trochu rezervy a je co zlepšovat.
 

Leon Petrů, Borussia Dortšpunt:

Z minulého roku obhajujeme prvenství a bylo by hezké, kdyby se to povedlo znovu. Výkony našeho týmu hodnotím zatím skvěle. Máme výbornou partu, kde je to namícháno starý nebo mladý, nic nás nezastaví. Teď se bude lámat chleba ve Final 4. Jsme připraveni!

Matěj Lačík, Red Team: 

Výkony našeho týmu zatím z pohledu výsledků nejde hodnotit jinak než výborně. Neboť jsme si zapsali pouze výhry, byť jednu po kontumaci zápasu. Na druhou stranu si jsme vědomi, že jsme ve většině zápasů hráli pod naše možnosti. V některých zápasech se projevovala především pomalejší hra bez dostatečné nabídky hráčů nebo nižší koncentrace, která vyplynula z průběhu jednotlivých zápasů.

Daniel Šírl, LitrpůlFC: 

Výkon týmu hodnotíme velmi pozitivně. Máme radost, že se nám podařilo postoupit až mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. Dařilo se nám jak herně, tak i výsledkově. Kluci tomu od prvního zápasu v Zimním turnaji dávají 100 %. Za to bych chtěl klukům moc poděkovat.


2) Jaké jsou Vaše (týmové) ambice pro Final 4?

Taras Vatral, PK HUŇÁČ: 

Jako nováček Finále můžeme mít ambice taky, chceme bojovat o první příčky a těšíme se na to.

Leon Petrů, Borussia Dortšpunt:

Ambice? Především jsi to užít. Vždy jdem od zápasu k zápasu. Samozřejmě se pokusíme to opět obhájit.

Matěj Lačík, Red Team:

Naší ambicí pro poslední dva zápasy není nic jiného než další dvě výhry. Samozřejmě víme, že kvalita soupeřů je na vysoké úrovni, proto počítáme s vyrovnanými zápasy, které budou rozhodovat detaily a chyby.

Daniel Šírl, LitrpůlFC: 

Od založení klubu si vždy dáváme ty nejvyšší ambice. Chceme udělat maximum proto, abychom letošní ročník Zimního turnaje vyhráli.


3) Je pro Vás letošní ZT v něčem jiný než loňský?

Taras Vatral, PK HUŇÁČ: 

Letošní zimní turnaj je na rozdíl od loňska mnohem kvalitnější. Skupinová fáze s větším počtem účastníků byla náročnější a každé utkání mělo náboj až do konce...Ne nadarmo ihned tři ze čtyř týmů z naší skupiny je ve Finalfour!

Leon Petrů, Borussia Dortšpunt:

Jiný, co se týče týmu, tak moc ne. Průběh turnaje krom toho, že byli nalosované dvě skupiny po 6 týmech. Co je nejvíc fajn, jsou rychlé reporty i výsledky v průběhu turnaje jednotlivých kol. Pochválit musím i rozhodčí, kteří to zatím zvládají výborně.

Matěj Lačík, Red Team:

Letošní ZT pro nás byl, proti loňskému ročníku, jiný především v počtu zápasů ve skupině. Dále jsme si všimli, že úroveň zápasů se každým rokem zvyšuje, protože každý tým, se kterým jsme hráli, ukázal dobré momenty a alespoň dokud jim stačily síly trestal naši lehkovážnou hru. 

Daniel Šírl, LitrpůlFC: 

Tak určitě, tým si mezi tím prošel lehkou přestavbou kádru, což si myslím, že týmu hodně prospělo. V tuhle chvíli je tým silnější než kdy dřív. V týmu je vidět zápal pro hru, bojovnost a soudržnost. Věřím, že když budeme dál pokračovat v nastoleném trendu, tak se nám to jednou určitě vrátí. 

 

Autor: Barbora Klečková

 

Všechny novinky