Ze zápasu posledních vezou body hosté

21.11.2022

V 10. kole jsme se na 1. ligu podívali tentokrát z opačného konce tabulky. V chladném nedělním odpoledni proti sobě nastoupili hráči, kteří se dobře znají z působení v týmech napříč PKFL, zápas tak byl příslibem férového, ale bojovnost nepostrádajícího utkání.

O. A. Arrows / Hell Spartans

• Neděle 20.11.2022 14:00 Šance 1
  • Rozhodčí: Roman Vobořil
  • Konečný výsledek: 3:5
  • Nejlepší hráč podle rozhodčího: Matěj Soucha (O. A. Arrows)

Zápas pohledem rozhodčího Romana Vobořila:

V prvním poločase byl zápas opatrný od obou týmů, hosté však měli lepší zakončení.

V druhém poločase se hrál ofenzivní kombinační fotbal. Po deseti minutách hosté zvýšili na 4:1. Zdálo se, že o vítězi už je jasně rozhodnuto, pak ale domácí během tří minut vstřelili dva góly a o drama bylo postaráno až do poslední minuty, ve které hosté skórovali, a tím zápas ukončili. Ze závěrečného tlaku domácích gól nepadl, a tak se hosté mohli radovat ze zasloužený výhry.

Vyjádření kapitána týmu O. A. Arrows Jiřího Bouše:

Naší největší výhrou v dnešním zápase bylo, že se nám konečně podařilo se sejít na zápas. Podzimní část sezóny nás nezastihla v dobrém rozpoložení, kdy si zranění a další absence vybíraly svoji daň a scházeli jsme se v hodně improvizovaných sestavách a párkrát se nám to nepovedlo složit dohromady, bohužel, vůbec. Od toho se odvíjejí i naše dosud nepříliš uspokojivé výsledky a díky trestným bodům i tristní bodový stav v tabulce.

Dnešní zápas jsme v mrazivém počasí začali z mého pohledu dobře, snažili jsme se kombinovat a vytvářet si prostory ve zformované obraně hostů. Bohužel jsme ale žádný z náznaků šancí a pěkných kombinací nedokázali přetavit ani v nebezpečnou střelu, za což jsme byli posléze potrestáni, a z dobře sehrané brejkové situace se soupeř nemýlil a otevřel skóre. Poté jsme napnuli snahy o vyrovnání a konečně se dostali i k několika nebezpečným střelám, avšak soupeř po závaru v našem vápně a nedůrazném odehrání míč navýšil na poločasový stav 0:2.

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním se poprat o lepší výsledek, kdy už jsme konečně některé naše šance a kombinace dokázali proměnit, avšak když jsme se soupeři vždy přiblížili, tak ve snaze o vyrovnání nám soupeř utekl do brejku a zase odskočil na distanc. Naše snahy ztroskotávaly i na výborně chytajícím brankáři hostí. Korektně hrané utkání s mnoha šancemi na obou stranách, kdy si soupeři díky své produktivitě odváží zaslouženou výhru. Pro nás nezbývá než napnout síly k poslednímu zápasu podzimu a přes zimu se pokusit doléčit šrámy a zkonsolidovat tým, aby jarní část sezóny pro nás byla lepší, než ta podzimní.

Vyjádření zástupce kapitána týmu Hell Spartans Matyáše Peterky:

Osobně jsme se na dnešní zápas těšili o to víc, protože nás s hráči soupeře pojí dlouholetá historie skrz nejrůznější týmy PKFL. OA mělo v poslední době problém se k zápasům vůbec scházet, ale právě díky osobním vztahům se dnes kluci vybičovali, a sešli se v celkem silné sestavě. Na hře soupeře je vidět, že mají jasný herní systém, který chtějí praktikovat. Rozehrávka od brankáře Boušeho až do zakončení přes nejaktivnějšího Souchu. Chvíli nám trvalo než jsme si na hru domácích zvykli, ale díky důsledné obraně a osobnímu nasazení se nám to podařilo. Naše snaha vyústila v první gól, který vstřelil Tomáš Hrubý. Rozehrávka soupeře ztratila na jistotě a ve chvílích, kdy jsme na jejich obranu zatlačili, tak se kupily chyby. Jednu takovou jsme využili koncem prvního poločasu, kdy se do úspěšného zakončení dostal Matyáš Rosák. Poločas jsme tedy uzavřeli nadějným skórem 0:2.

Bohužel hned zkraje druhé části naše obrana kapitulovala. Špatně jsme přebrali hráče, čehož soupeř dokonale využil, a donesl balón až do kuchyně. Stav 1:2 vybudil tým domácích ke zvýšené aktivitě. My jsme v tu chvíli stačili hrozit jen z brejkových situací. Naštěstí pro nás dvě takové vyšly úspěšně a odskočili jsme na tříbrankový rozdíl. OA to ale nevzdal, donutil Ondru Koubka faulovat Štěpána Svatoně ve vápně a náhle tu byla penalta pro domácí. Touto nabídkou Soucha nepohrdl. Za chvíli to bylo již jen o jediný gól, kdy opět naše obrana lehce zaspala. Závěr zápasu byl již z obou stran nervózní, domácí si tvořili nadějné akce, ale naštěstí tomu vždy něco chybělo. Úplnou tečku zápasu dal náš gól na 3:5, který vstřelil Michal Bočan. Přeji soupeři, ať se mu povede přes zimu vhodně doplnit kádr, aby na jaře proháněl soupeře na vyšších příčkách tabulky.

Protože se blíží závěr podzimu, tak si dovolím lehkou bilanci našeho premiérového působení v první lize. Rozdíl mezi druhou a první nejvyšší soutěží PKFL je markantní. Vyšší tempo a kvalita je něco, co nám dělá evidentně problém. Přes celý podzim schytáváme až nedůstojné gólové příděly, na které nedokážeme vhodně odpovědět. A když už se nám výkonově daří, tak to nedokážeme přetavit v tak potřebné body. Až v minulém zápase se nám povedlo získat první bod, dnes tedy dokonce body tři, za které jsme opravdu rádi. Hned příští týden ale hostíme Red Team, který má logicky ty nejvyšší ambice. S tímto tempem se lehce obávám návratu do druhé ligy kam, a to si musíme přiznat, výkonově patříme spíše.

Děkujeme soupeři za dnešní zápas a přejeme hodně sil do dalších bojů. Také děkujeme rozhodčímu Vobořilovi, který zápas pískal s přehledem a v rámci duchu fair-play.