Ze souboje dvou nováčků v první lize vyšel vítězně tým z východu

14.11.2022

V 1. lize na sebe v 9. kole narazili dva nováčci, které před zápasem dělily jen dva body v tabulce. Podobné vyjádření rozhodčího a hostujícího manažera naleznete uvnitř článku.

Plán B / PK HUŇÁČ

• Pátek 11.11.2022 19:45 Plamínkové
  • Rozhodčí: Roman Vobořil
  • Konečný výsledek: 3:5
  • Nejlepší hráč podle rozhodčího: Udut Oleg

Zápas pohledem rozhodčího Romana Vobořila:

Zápas začal rychlou brankou hostí. Ve druhé minutě se trefil Makaryk po krátké malé domů domácích a hostů bylo rázem plné hřiště. Rychleji kombinovali a byli více na míči. Plán B nezačal zápas příliš šťastně a inkasoval v 11. minutě podruhé. Během dvou minut se ale podařilo domácím snížit. Ale v 15. minutě to bylo opět o dvě branky, v 19. minutě už o tři. Hosté měli více ze hry a domácí měli co dělat, aby stíhali nájezdy hostí. Ve 23. minutě se podařilo po trestném kopu snížit Hertlovi. Ale to bylo do konce první půle vše.

Druhý poločas byl celkově bojovnější a padly už jen dvě branky. Na každé straně jedna a hosté i přes několik šancí domácích v klidu dokráčeli k vítězství v zápase. Malá kaňka na zápase, který byl na 1. ligu spíše průměrný s mnoha nepřesnostmi, je vyloučení domácího Hertla (59. minuta) po druhé žluté kartě za neustálé komentování, a to byl opakovaně celý zápas upozorňován, aby s tím přestal (první žlutá karta už v 9. minutě).

Vyjádření kapitána PK HUŇÁČ Tarase Vatrala:

Dnešní utkání dvou nováčků 1. ligy ukázalo, že zadarmo body darovat nikdo nikomu nebude. Hned od začátku zápasu hostující Huňáč po skvělých akcích šikovných Kutí a Cimbora dokázal vykombinovat obranu Plánu B a jít do vedení, a to o dvě branky. Soupeř byl opařený a byl skoro na ručník. Škoda, že jsme nevyužili další tři loženky a bylo by hotovo...Tím jsme je trochu pozvedli a svou nakopávanou hrou na hrušku, se Béčka dostávali těsně před naše vápno a vytvářeli pro sebe palebné pozice. Z jedné takové snížili skóre. Ale my jsme chtěli prostě vyhrát, měli jsme balón víc u sebe a mohli hrát svoji hru. Naopak gólman Plánu ihned posílal míč nákopem dopředu, čímž, si myslím, nám dost pomohl. Po dalších skvělých akcích jsme navýšili naše vedení o další gól. Musím vyzdvihnout dnes skvěle chytajícího brankáře domácích, měl svůj den.

Druhý poločas byl v našem podání malinko horší, jak se hrálo trochu na výsledek. Ale i tak jsme vstřelili se soupeřem dva góly, přičemž jeden z trestňáku, který nařídil přísný a vševidoucí rozhodčí. Střetnutí skončilo za stavu 3:5 pro nás.

Klobouček dolů před všemi aktéry, co dnes pobíhali po umělce na Plamínkové. Tím pádem jsme se trhli v tabulce a skočili na pátou příčku. Ještě záleží jak dohraje své zápasy Chodov, trochu zamrzí dvě příkré porážky s LAA a Arrows. Bodů pak mohlo být více a boj o bednu dost nášlaplé elitní ligy. Zatím je to od Huňáče, který urputně bojuje na prvních příčkách o postup do 1.ligy konkurenční soutěže, takové odfláklé.

Vyjádření kapitána týmu Plán B jsme po vzájemné dohodě nezařadili, zápasu se nezúčastnil a nenašel v týmu adekvátní náhradu pro hodnocení.