Zápas poloprázdných střídaček zvládl lépe úřadující mistr

• Rozhodčí: František Novotný
  • Konečný výsledek: 4:1
  • Nejlepší hráč podle rozhodčího: Dominik Dvořáček (Roura)

Zápas pohledem rozhodčího Františka Novotného:

Ve větrném sobotním odpoledni se ve velmi očekávaném souboji střetly dva výběry s mistrovskými ambicemi, a to obhájce titulu Roura Fellas a ambiciózní Borussia Dortšpunt.

Úvod utkání patřil domácímu výběru, který se lépe pohyboval na malém prostoru hřiště na Děkance. Útočníci trhali svými náběhy obranu Borussie a větrali rukavice brankáři Stehnovi. První závar hosté ještě přežili, nicméně pár minut poté poprvé kapitulovali, když odražený míč napálil zpoza pokutového území do sítě Dvořáček. Borussii se i poté nedařilo eliminovat útočné choutky Roury, z čehož pramenila druhá trefa domácích, kdy se dorážkou na hranici sebeobětování prosadil Seitl. Do poločasové přestávky si tak domácí odnesli dvoubrankový náskok.

Do druhého dějství vstoupil hostující výběr jako pokropený živou vodou, žlutých dresů bylo najednou plné hřiště. Aktivita také nedlouho na to přinesla své ovoce, když se po standardní situaci prosadil Maršál, a snížil na rozdíl jedné branky. Na hřišti se začalo mírně přiostřovat, nicméně nic co by se zásadně vymykalo standardům. Bylo vidět, jak moc oba týmy chtějí vyhrát. Aktivitu a tlak hostujícího týmu přerušila šarvátka mezi domácím štírkem Seitlem a kapitánem hostí Petrů. Ve 42. minutě využil další nedůslednosti hostující obrany Seitl a upravil skóre na 3:1. Borussia soupeře přitlačila, hodně aktivní při rozehrávce byl i brankář Stehno, nicméně ani tak jistého Orlicha v brance Roury podruhé nepřekonali. Naopak na druhé straně utekl při dalším z mnoha brejků Dvořáček a tvrdou ranou propálil Stehna počtvrté, čímž stanovil konečné skóre utkání na 4:1.

Troufám si říct, že další souboj těchto týmů v jarní části soutěže bude velmi zajímavý.

Vyjádření kapitána týmu BK Roura Fellas Vladimíra Greshnyakova:

Před zápasem jsme se potýkali s velkou marodkou a nevěděli, jestli se dokážeme sejít v dodatečném počtu. V sestavě jsme měli velký věkový rozdíl. Do zápasu nastoupil Alexandr Seitl (16 let) a Sergey Greshnyakov (49 let ). Naštěstí se po jednom měsíci trvajícího zranění vrátila naše opora týmu, Jan Boháč, a nakonec jsme začínali s jedním na střídání.

Zápas pro nás začal velice dobře. Drželi jsme míč na kopačkách a dostávali jsme se do šancí. Nejprve šel sám na brankáře Dominik Dvořáček, kterému se po zákroku brankáře odrazil míč zpátky, ale bohužel ho nedokázal přes tyčku uklidit do odkryté brány. Po několika neproměněných šancích jsme se konečně radovali. Dominik Dvořáček se dostal k odraženému balónu a uklidil ho pod břevno - 1:0. Druhý gól padl zase po akci Dominika Dvořáčka, kterého vychytal hostující brankář, balón  odrazil vysoko mimo bránu, kde však byl náš nejmladší hráč Seitl, který se hlavou nemýlil, a zvyšoval na 2:0.

Do druhé půle nám dorazil druhý hráč na střídání, a to nám dost pomohlo.  My jsme bohužel po nedůrazu v obraně hned na začátku poločasu inkasovali a báli se o výsledek. Obraz hry se změnil, soupeř měl více balón na kopačkách a využíval ke svým akcím i brankáře. Chodili jsme do brejku a podařilo se nám jeden využít. Dominik Dvořáček našel krásně na druhé straně Alexandra Seitla, který to měl do prázdné brány - 3:1. Do velkých šancí jsme pak soupeře nepouštěli, chtěli jsme zápas v klidu dohrát, a to se nám i povedlo. Na konci zápasu našel Jan Boháč na druhé straně Dominika Dvořáčka, který prostřelil brankáře na konečných 4:1.

Zápas byl složitý, ale zvládli jsme ho. Obrana fungovala skvěle a dost nám pomohl Jan Boháč, který se vrátil po zranění. Mladá krev v týmu vstřelila dva góly a mít v týmu historicky nejlepšího střelce soutěže taky není na škodu. Řekl bych náš klasický zápas, kde všichni makali a nic nevypustili. Chci moc všem klukům poděkovat, že chodí. Máme menší personální krizi a musíme sehnat nové hráče.

Vyjádření kapitána týmu Borussia Dortšpunt Leon Petrů:

Zápas s Rourou byl pro nás oříšek, protože docházka na sobotu byla slabá. Jen jeden hráč na střídání. A i to se projevilo v tomto zápase. Soupeř byl rychlejší, přesnější a zaslouženě vyhrál.

Autoři: František Novotný, Vladimír Greshnyakov, Leon Petrů