Za deštivého počasí se proti sobě postavily týmy, které bojují o čelo 2.A ligy

24.10.2022

7. kolo 2.A ligy svedlo dohromady dva dosud neporažené týmy, Los Losos a Pivnou partu. Sobotní deštivé dopoledne neminulo ani hřiště na Děkance, a tak se oba týmy musely poprat s terénem a odskakujícím míčem.

Los Losos / Pivná parta

• Sobota 22.10. 2022 10:30 Děkanka
  • Rozhodčí: Sergej Greshnyakov
  • Konečný výsledek: 0:3
  • Nejlepší hráč podle rozhodčího: Roman Letko (Pivná parta)

Zápas pohledem rozhodčího Sergeja Greshnyakova:

Na začátku prvního poločasu si týmy vyměnily šance. Nejprve se ve 2. minutě domácí po výkopu brankáře dostali do šance, kdy Jiří Soukup balón tečoval hlavou těsně vedle branky. Hned v zápětí se mohlo změnit skóre na druhé straně, kdy hosté krásně vykombinovali celé hřiště a vyslali do šance Romana Letka, který dokázal prostřelit brankáře, ale balón trefil jenom tyč. Začátek poločasu byl v režii hostů, kteří více drželi míč, a snažili se prokombinovat ke gólu. To se jim podařilo v 10. minutě, kdy Juraj Ficko dostal balón u vápna a nedal brankáři střelou do dolního pravého rohu šanci 0:1. Po gólu se hra srovnala a obě mužstva mohla skórovat. Domácí selhávali v rozhodující přihrávce nebo v zakončení a hosté zase trefili dvakrát tyč a jednou spojnici. Ve 26. minutě mohli domácí srovnat po autovém vhazování, kdy prodlužoval Jiří Soukup hlavou na Josefa France, který ale před brankářem bodlem špatně trefil míč a nedokázal tak skórovat.

Druhý poločas začal lépe pro hosty, svého soupeře zatlačili a ten musel spoléhat na rychlé protiútoky. Takto vypadal obraz hry do 45. minuty, kdy se zase měnilo skóre. Přihrávku z půlky sklepnul Vladimír Kertesz na Juraje Ficka, který zase dokázal překonat brankáře 0:2. Poté už domácí nemohli na nic čekat a pustili se do útočných akcí, které ale Pivná parta zvládla ubránit, a v 56. minutě Roman Letko definitivně pojistil vítězství pro hosty střelou k pravé tyči 0:3. V 57. minutě ještě mohl domácí kapitán vstřelit čestný gól, ale hlavou míč umístil těsně vedle tyče.

Utkání měli hosté celý zápas ve svých rukou, domácí hlavně v prvním poločase několikrát zachraňovala branková konstrukce, a tak se dá říct, že hosté zcela zaslouženě vyhráli. Celý zápas probíhal v duchu fair-play.

Vyjádření zástupce kapitána týmu Los Losos Martina Škeříka:

Přímý souboj o druhé místo v tabulce začali lépe hostující z Pivné party, kteří se zkraje utkání dostali do první velké šance, zakončení vychýlil domácí gólman Vogl se štěstím na tyč. Branková konstrukce svatyně Lososů mimochodem zvonila v zápase hned šestkrát. Hosté v zápase potvrzovali svou kombinační kvalitu, vyspělost a zkušenost a v 10. minutě poprvé zavál svěží tatranský gólový vítr, po akci plné narážeček následovala přesná přízemní střela k pravé tyči. Lososové se spoléhali na organizovanou obranu a byli nuceni zvolit jednodušší pojetí zakládání svých útoků a přímočarým stylem si v prvním poločase vypracovali několik náznaků šancí, pokusy Soukupa, France, Pařízka i nejlepšího ligového střelce Škeříka, ale skončily mimo, nebo je lapil brankář.

Po změně stran trvala za deštivého počasí převaha Pivné party a ve 45. minutě přišla druhá gólová akce. Překřížení útočníků Party dalo prostor ke střele z pravé strany a ta skončila i přes zásah Vogla v síti. Poté Lososové vysunuli presink a vyrovnali hru, s absencí klíčového hráče Dvořáčka se ale ve finální fázi nedokázali popasovat. Definitivní rozhodnutí přišlo v 57. minutě, razantní zakončení z ideálního prostoru potvrdilo, že neporažení letos zůstanou Pivní parťáci. V závěru měl ještě dvě šance na snížení z přímých volných kopů Lacko, poprvé ale jeho utažený projektil vyrazil brankář, podruhé obránce Lososů z vyložené pozice zkratoval a ohrozil pouze hrábě pohozené v rohu hřiště. Nutno říci, že rozehrávce předcházel emoční výlev hostujícího gólmana, tato taškařice symbolicky zakončila šlágr kola, nicméně Lackovo geniální zakončení napjatou atmosféru dokonale uvolnilo a zápas tedy končil s úsměvy na tvářích všech zúčastněných. Pivná parta triumfovala 3:0 a mohla poobědvat vítězné halušky.

Děkujeme soupeři za krásný zápas ve vysokém tempu, stejně tak i rozhodčímu za profesionální odřízení duelu o špičku tabulky.

Vyjádření kapitána týmu Pivná parta Vladimíra Kertesze:

Prvý polčas vela futbalovej krásy nepriniesol, malé ihrisko na Děkanke bolo po daždi šmykľavé. Od začiatku sme sa snažili hrať aktívne, súper pozorne bránil a ojedinele hrozil z protiútoku. Gólman domácich si tri žrde postavil dobre, po niekoľkých nastrelených tyčiach a spojniciach sa ujala až strela našeho benjamínka Juraja Ficka. Druhý polčas pokračoval v nastolenom trende, opäť sme niekoľko krát nastrelili konštrukciu domácej brány, nakoniec sa ujala až akcia, na ktorej konci bol opäť Juraj Ficko. Dominantný výkon potvrdil po akcii všetkých šiestich hráčov gólom na 3:0 Roman Letko a tak sa zápas už len dohrával.