Vyhaslé Hvězdy nezastavily ani Modřany

09.10.2023

 

Modřanský svině / Fc Vyhaslé Hvězdy

 

  • Sobota 7.10.2023 SK Modřany
  • Rozhodčí: Michal Košťál
  • Konečný výsledek: 2:3
  • Nejlepší hráči podle rozhodčího: Milan Šídlo (Modřanský svině), David Macháček (FCVH)

 

Zápas pohledem rozhodčího Michala Košťála :

Hosté se do šlágru kola sešli bez hráčů na střídání, přesto to byli oni, kteří ovládli úvod utkání, když se po čtyřech odehraných minutách prosadil střelou hráč Olšovský. Hosté i dál hráli útočný fotbal a už v osmé minutě vedli o dvě branky, když střelou z půlky překonali vyběhnutého brankáře domácích. Domácí po druhé inkasované brance konečně zabrali, začali se více tlačit do zakončení a ještě do pauzy snížili na rozdíl jediného gólu. 

Po přestávce se hosté stáhli na vlastní půli a čekali na protiútoky, jeden takový a hned gólový přišel čtyři minuty po pauze, když se trefil nominovaný hráč na mistrovství světa v malém fotbale, David Macháček, který přeloboval brankáře domácích. Od té doby domácí bušili do hostů jak hluchý do vrat, ale vstřelit gól se jim podařilo už jen jednou a to na body nestačilo, a tak si hosté odvážejí z pohledného bojovného utkání všechny tři body.

 

Vyjádření zástupce týmu Modřanský svině Martina Saladiaka:

Zápas začal z obou stran dost aktivně. Měli jsme trochu problém s komunikací, a tak jsme dostali první gól. Bohužel jsme po vlastní individuální chybě dostali i druhý a to byl klíčový okamžik zápasu. Přesto, že jsme většinu zápasu dominovali, tak jsme museli jen dotahovat a i přes několik vytvořených šancí se nám to nepovedlo.

 

Vyjádření kapitána týmu Fc Vyhaslé Hvězdy Davida Macháčka:

V pátém kole jsme narazili na velmi silného soupeře Modřanský svině, setkali se momentálně dva týmy, které se nacházely na prvním a druhém místě. My se, bohužel, nesešli v optimálním složení a tento fyzicky náročný zápas jsme museli odehrát bez střídání. Na základě naší sestavy jsme museli zvolit takovou taktiku, která bude fungovat. Hráli jsme víceméně celý zápas z bloku a spoléhali na rychlé protiútoky. Tato taktika se ukázala jako správná, na začátku zápasu jsme se dostali do dvou brankového vedení. Soupeř se snažil hrát s brankářem vysoko a z toho často pramenily naše šance, podařilo se nám z toho dát i třetí gól téměř přes celé hřiště. 

Druhý poločas už od nás po fotbalové stránce hezký nebyl. Hru jsme se snažili rozkouskovat co nejvíce to šlo, tím nervozita hráčů Modřan stoupala a nám tohle hrálo přímo do karet. I přesto jsme si dokázali vytvořit druhý poločas další dvě, tři slušné šance a mohli jsme pojistit naše vedení. Musím vyzdvihnout našeho brankáře Kotka, který nás několikrát podržel, a podal výborný výkon. Modřany byly celý zápas fotbalovější, ale bohužel na krásu se v takovýchto zápasech nehraje, pro nás je důležitý výsledek a to, že si odvážíme tři body. 

Musím poděkovat všem našim klukům jak k zápasu přistoupili, nechali tam vše a nevypustili jediný souboj.

 

Autoři: Michal Košťál, Martin Saladiak, David Macháček

Všechny novinky